X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.02.2021 р. № 527/ІПК/99-00-21-02-01-06

Державна податкова служба України розглянула лист щодо подання уточненої фінансової звітності і уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємств та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у листі, Товариство є багатогалузевим підприємством, основним видом економічної діяльності якого є видобування вогнетривких глин, формувального піску, а також виробництво вогнетривкої продукції.

Товариство формує звітність по МСФЗ, починаючи з річних періодів за 2013 рік. Під час проведення аналізу виробничих показників за останні три роки було виявлено невірний розрахунок маркшейдерською службою виробничого показника – коефіцієнту розкриву за 2018-2019 роки та 8 місяців 2020 року.

Товариство, з 01 вересня 2020 року, змінило підхід до списання витрат на розкривні роботи та обліковує витрати на розкривні роботи в собівартості добутих (створених) запасів, тому у Товариства виникла необхідність коригування собівартості видобутку корисних копалин в сторону збільшення, що зменшує фінансовий результат за 2018-2019 роки та за 9 місяців 2020 року.

Враховуючи викладене, Товариство запитує в якій формі (паперовій чи електронній) має право подати уточнену фінансову звітність і уточнену податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2018-2019 роки та за 9 місяців 2020 року.

Відповідно до пункту 44.2 статті 44 Кодексу для обрахунку об’єкта оподаткуванняплатник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Згідно з пунктом 46.2 статті 46 Кодексу Платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 цього Кодексу.

Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу, зокрема, платниками податку на прибуток, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.

Згідно підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), то відповідно до пункту 50.1 статті 50 Кодексу він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року № 897 зі змінами та доповненнями.

Виправлена фінансова звітність може бути подана в електронній та паперовій формі. У разі подання виправленої фінансової звітності в електронній формі податкова декларація з податку на прибуток підприємств подається після подання такої фінансової звітності. У разі подання виправленої фінансової звітності в паперовій формі, така фінансова звітність подається до контролюючого органу за основним місцем обліку з супровідним листом.

Крім того, нормами пункту 46.4 статті 46 Кодексу передбачено, що у разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

Згідно із пунктом другим Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 ”Про затвердження Порядку подання фінансової звітності” із змінами та доповненнями, підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність та уточнену консолідовану фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за результатами проведення аудиторської перевірки з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності та уточненої консолідованої фінансової звітності здійснюються у такому самому порядку, як і фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, що уточнюються.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.