Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розглянула звернення щодо окремих питань здійснення підприємницької діяльності та з урахуванням фактично викладених обставин повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомив, що є платником єдиного податку другої групи та здійснює діяльність з пасажирських перевезень. Для підтвердження факту перевезень видає транспортні квитки. Серед пасажирів є працівники юридичних осіб-роботодавців, які відряджені до інших міст та які звітуються до бухгалтерії про витрати на проїзд, надаючи видані квитки. Юридичною особою до контролюючого органу надано розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого)на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку з кодом ознаки 157 – дохід, виплачений самозайнятій особі.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи не буде це порушенням перебування на другій групі платника єдиного податку.
До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Дія п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
Нормами п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено обмеження щодо здійснення видів діяльності для суб'єктів господарювання, зокрема фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої – третьої груп.
Наслідки перевищення граничних обсягів доходу для платника єдиного податку другої групи, у разі коли таке перевищення відбувається протягом календарного року, визначені п. 293.8 ст. 293 Кодексу, зокрема, обов’язок до суми перевищення застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відс., перехід на сплату інших податків, обрання іншої групи платника єдиного податку.
Отже, у разі якщо платником єдиного податку ІІ групи не порушені вимоги щодо надання послуг населенню, а також інші вимоги, визначені п.п. 291.4.2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, то подання юридичною особою розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку не є порушенням перебування на другій групі спрощеної системи оподаткування.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |