Державна податкова служба України на звернення Підприємство щодо оподаткування єдиним податком коштів, отриманих за виконані роботи в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги (далі – МТД), керуючись статтю 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи та у 2020 році уклало з районною радою договори про закупівлю робіт в рамках реалізації Проекту МТД. Підприємство запитує чи звільняється від оподаткування єдиним податком дохід, отриманий за виконані роботи відповідно до укладених угод та які документи потрібно зберігати для підтвердження права на отримання пільги зі сплати єдиного податку.
Особливості застосування спрощеної системи визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.
При цьому датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пункт 292.6 статті 292 Кодексу).
Дохід платника єдиного податку визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до статті 296 Кодексу.
Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів МТД, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» (далі – Порядок № 153).
Відповідно до Порядку № 153 виконавцем проекту є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з донором або уповноваженою донором особою та забезпечує реалізацію проекту (програми).
Проекти (програми), які включені до щорічних програм в рамках МТД, підлягають обов'язковій державній реєстрації, яка є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.
Державна реєстрація проекту (програми) підтверджується реєстраційною карткою проекту (програми), складеною за формою згідно з додатком 1 Порядку № 153, яка підписується заступником Державного секретаря КМУ чи іншою уповноваженою особою Секретаріату КМУ, засвідчується печаткою Секретаріату КМУ та видається заявникові з надсиланням копії бенефіціарові протягом п'яти робочих днів від дати прийняття рішення про проведення державної реєстрації проекту (програми).
Відповідно до абзацу 1 статті 23 Порядку № 153 у разі виникнення необхідності в реалізації права на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, Секретаріат КМУ надсилає у п'ятиденний строк після реєстрації проекту (програми) Державній податковій службі України та Державній митній службі України копію реєстраційної картки проекту (програми) та копію плану закупівлі в електронному вигляді з метою інформування про наявність податкових пільг, передбачених законодавством та міжнародними договорами України в рамках реалізації проектів (програм), це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД донором заявлено право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України, і в рамках такого проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) постачальниками такому виконавцю без сплати ПДВ.
Одночасно з видачею реєстраційної картки проекту (програми) робиться відповідний запис у реєстрі проектів (програм) МТД та розміщується план закупівлі на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади (крім інформації, що становить комерційну таємницю).
Згідно з пунктом 2 та абзацом 5 пункту 23 Порядку № 153, до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку № 153 в письмовому та електронному вигляді складає та подає лише виконавець проекту (програми) міжнародної технічної допомоги, що реалізує право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, а саме особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з партнером з розвитку або уповноваженою партнером з розвитку особою та забезпечує реалізацію проекту (програми), у тому числі на платній основі.
Згідно з інформацією, наведеною у зверненні, реалізація проекту МТД, що фінансується Європейським Союзом відповідно до Грантового контракту між Європейським Союзом, представленим Європейською комісією з однієї сторони, та районною радою, як бенефіціаром і виконавцем проекту - з іншої, здійснюється у межах Рамкової угоди.
Відповідно до пункту 30.1 статті 30 Кодексу податкова пільга - це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті Кодексу.
Статтею 3 Кодексу визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування. При цьому, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Рамкова угода між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств затверджена Законом України від 03 вересня 2008 року № 360-VI «Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств» (далі – Рамкова угода).
Водночас зазначаємо, що статтею 3 Рамкової угоди не передбачено звільнення від оподаткування єдиним податком платників, які отримують кошти МТД, що здійснюється відповідно до Рамкової угоди між Урядом України та комісією Європейських Співтовариств.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |