Головне управління ДПС у м. Києві на звернення щодо спрощеної системи оподаткування, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником податку на прибуток, не зареєстроване платником ПДВ, у 2020 році не здійснювало діяльність та не отримувало доходу, податкова заборгованість зі сплати податків і зборів відсутня. Суб’єкт господарювання просить надати роз’яснення щодо можливості переходу з другого кварталу 2021 року на спрощену систему оподаткування зі ставкою 5 відс. доходу.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 розд. XIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному в гл. 1 розд. XIV Кодексу (п. 291.3 ст. 291 Кодексу).
Відповідно до п. 298.1 ст. 298 Кодексу порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до пп. 298.1.1-298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу.
Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу).
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Якщо в попередньому календарному році діяльність не проводилась, розрахунок доходу подається з показниками, які свідчать про відсутність діяльності.
Разом з цим, п. 291.5 ст. 291 Кодексу визначено, які суб’єкти господарювання (юридичні особи) не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп.
Відповідно до п. 299.6. ст. 299 Кодексу підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:
1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 Кодексу;
2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу.
Отже, Товариство може перейти на спрощену систему оподаткування за умови, якщо дотримано вимоги, встановлені ст. 291 Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |