Головне управління ДПС у Житомирській області розглянуло звернення щодо правомірності застосування альтернативного підходу визнання доходу під час визнання активу при безоплатному отриманні активів при застосуванні Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (далі – МСБО), висвітленого у роз’ясненні "Щодо обліку активів, отриманих безоплатно" № 5 від 16.08.2019р., розробленого Комітетом Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, на території підприємства, під час інвентаризації виявлено обладнання, що не обліковується на балансі підприємства. Припущено, що обладнання отримано в складі майнового комплексу, що був придбаний раніше, але яке документально не відображено, оскільки у контрагента що передав майно, таке обладнання також не обліковувалось. Обладнання планують ввести в експлуатацію в якості основних засобів, підприємство веде облік згідно з МСБО та звітується за міжнародними стандартами фінансової звітності (далі – МСФЗ).
У платника виникло питання щодо правомірності застосування позиції альтернативного підходу визнання доходу під час визнання активу, висвітленого у роз’ясненні "Щодо обліку активів, отриманих безоплатно" № 5 від 16.08.2019 р., розробленого Комітетом Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України.
Відповідно до пп.191.1.28 п.191.1 ст. 191 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з абз. першим пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Отже, за операціями платника податку на прибуток підприємств щодо визнання доходу під час визнання активу у разі безоплатного отримання основних засобів, положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування.
Такі операції відображаються при визначені фінансового результату до оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16.07.99 N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" зі змінами та доповненнями).
Таким чином, питання бухгалтерського обліку операцій з визнання доходу під час визнання активу у разі безоплатного отримання основних засобів належать до компетенції Міністерства фінансів України.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |