Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ «…» (далі – товариство) від … про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування товариством реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України повідомляє.
Згідно із запитом підприємство уповноважене справляти плату за транспортні послуги в громадському транспорті м. Луцька і має розташовані по місту програмно-технічні комплекси самообслуговування (далі – ПТКС) в яких пасажирами купуються та поповнюються картки для оплати проїзду.
Слід зазначити, що відповідно до вимог абзацу третього п. 2 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» використання ПТКС з приймання готівки для подальшого її переказу, не переведених у фіскальний режим забороняється.
Форми і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які в обов’язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, визначаються Положенням про форму і зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.
Щодо відображення суми решти, яка не видана особі, що здійснює поповнення картки.
Законодавством визначено обов’язок продавця (надавача послуг) зазначати різницю між вартістю послуг та сумою внесеної готівки споживачем, як решту.
Оскільки, згідно із запитом, при поповненні в ПТКС готівковими коштами картки, особі, що здійснює таку операцію решта не видається, доцільним на думку ДПС було б:
наявність на ПТКС інформації про те, що решта не видається;
розглянути можливість доопрацювання таких ПТКС, з метою видачі решти споживачу;
передбачити однозначну ідентифікацію решти для її використання при наступному поповненні картки, (наприклад присвоєння коду для решти).
Технічні деталі ідентифікації (номер картки, що поповнювався, електронний гаманець для зберігання решти до наступного поповнення, паролі, тощо) при наявності можливості скористатися рештою, наприклад, для поповнення рахунку мобільного оператора тощо, необхідно відображати у фіскальному чеку з дотриманням вимог Положення № 13.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє у межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |