Головне управління Державної податкової служби у Київській області розглянуло звернення Товариства з обмеженою відповідальністю щодо включення до доходу платника єдиного податку суми грошових коштів, які не є винагородою повіреного, отриманих по договору доручення, що зараховуються на розрахунковий рахунок товариства та спрямовуються на укладення від імені та в інтересах довірителя договорів індивідуального страхування життя і здоров’я, договорів про надання послуг перекладача, юридичних послуг тощо та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Відповідно до інформації, наданої у зверненні, Товариство має намір надання послуг/виконання робіт за договорами доручення, а саме укладення від імені та в інтересах довірителя договорів індивідуального страхування життя і здоров’я, договорів про надання послуг перекладача, юридичних послуг тощо. Умовами договорів встановлюється розмір винагороди повіреного за надані послуги та визначається сума коштів необхідна для сплати договорів що укладаються від імені та в інтересах довірителя.
Платник просить надати роз’яснення щодо включення до доходу платника єдиного податку зазначених сум грошових коштів, що зараховуються на розрахунковий рахунок товариства.
Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку юридичної особи визначено ст. 292 Кодексу - це будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.
При цьому, відповідно до п. 292.4 ст. 292 Кодексу зазначено, що у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Водночас, кожен конкретний випадок стосовно кваліфікації та порядку визначення доходу платника єдиного податку за договором доручення має розглядатися з урахуванням договірних умов, обставин здійснення відповідних господарських операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувались.
Слід зазначити, що відповідно до п.291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп суб’єкти господарювання які здійснюють діяльність, зокрема у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Кодексу та діяльність з управління підприємствами.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |