X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.03.2021 р. № 958/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо необхідності включення до складу доходу платника єдиного податку третьої групи коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України відповідно до договору про надання медичних послуг населенню за програмою медичних гарантій, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило, що надає медичні послуги населенню, у тому числі в рамках програми медичних гарантій, що врегульовані Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та планує обрати третю групу спрощеної системи оподаткування.

Товариство запитує про необхідність включення до складу доходу платника єдиного податку третьої групи коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України відповідно до договору про надання медичних послуг населенню за програмою медичних гарантій.

Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Водночас підпунктам 4 та 12 пункту 292.11 статті 292 Кодексу визначено, що до складу доходу платника єдиного податку третьої групи не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм, та суми коштів та вартість майна, отриманих платником податку - юридичною особою у вигляді бюджетного гранту, за умови його цільового використання.

Оскільки вказана у запиті діяльність має ознаки, передбачені пунктом 292.11 статті 292 Кодексу, Товариство має право для обчислення податкових зобов’язань з єдиного податку не включати до суми доходу кошти бюджетної програми державних гарантій медичного обслуговування населення за рахунок Державного бюджету України в рамках договору з Національною службою здоров’я України.

При цьому, у разі нецільового використання суб’єктом господарювання зазначених коштів бюджетної програми державних гарантій медичного обслуговування населення, платник єдиного податку зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму єдиного податку за ставкою, передбаченою пунктом 293.5 статті 293 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).