Державна податкова служба України на звернення Товариствa про надання індивідуальної податкової консультації щодо можливості набуття/підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що у 2020 році перебувало у статусі платника єдиного податку четвертої групи та планує приєднання до нього іншого суб’єкта господарювання, який не є платником єдиного податку четвертої групи. За інформацією Товариства сукупна частка сільськогосподарського товаровиробництва за 2020 рік у підприємств, що зливаються/приєднуються, становить менше 75 відсотків загальної суми доходу.
Товариство запитує чи зможе після приєднання/злиття з іншим підприємством, яке не є платником єдиного податку четвертої групи, підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік, чи виникнуть податкові зобов’язання з єдиного податку в частині земельних ділянок, набутих після приєднання/злиття з іншим суб’єктом господарювання та чи матиме Товариство право на включення до розрахунку доходу за 2020 рік коштів, отриманих від реалізації сільськогосподарської продукції, вирощеної на земельних ділянках, що набуті при приєднанні/злитті з іншою юридичною особою.
Щодо можливості підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2021 рік після приєднання/злиття з іншим субʼєктом господарювання, у якого частка сільськогосподарського товаровиробництва менше 75 відсотків.
Щорічне підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників здійснюється відповідно до пп. 298.8.1 - 298.8.4 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.
Зокрема, четверту групу можуть підтвердити на наступний календарний рік сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, відсутній податковий борг станом на 1 січня базового (звітного) року та дотримано вимоги щодо подання не пізніше 20 лютого поточного року податкової звітності платника єдиного податку четвертої групи, визначеної п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Кодексу.
Відповідно до п.п. 291.4.3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу якщо сільськогосподарський товаровиробник утворюється шляхом злиття, перетворення, поділу або виділення згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює або перевищує 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх осіб окремо, які зливаються.
Якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва, яка дорівнює 75 відсотків за попередній податковий (звітний) рік, поширюється на усіх учасників такої реорганізації.
Сільськогосподарські товаровиробники, утворені шляхом злиття, можуть бути платниками податку в рік утворення, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік всіма товаровиробниками, які брали участь у їх утворенні та були припинені в результаті злиття, дорівнює або перевищує 75 відсотків (п.п. 291.4.4 п. 291.4 ст. 291 Кодексу).
Таким чином, сільськогосподарські товаровиробники можуть набути/підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на поточний рік у разі, якщо частка кожного підприємства, які приєднуються/зливаються, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Враховуючи зазначене, за умови недотримання всіма товаровиробниками, які зливаються/приєднуються, умови щодо граничного обсягу частки сільськогосподарського товаровиробництва у розмірі 75 відсотків, Товариство втрачає можливість підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на поточний (календарний) рік, та, як наслідок, у Товариства виникає обовʼязок зі сплати інших податків і зборів, визначених Кодексом.
Додатково повідомляємо, що п.п. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |