X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.03.2021 р. № 918/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючисьст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо окремих норм законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Платникподатків у зверненні повідомив, що основним видом діяльності є  рекламні агенства, що включає повний набір рекламних послуг.

 Маркетингові кампанії товариства передбачають проведення рекламних акцій в період дії яких відбувається розіграш дарунків  (подарунків) у грошовій формі (у вигляді грошових виплат). За результатами розіграшу під час проведення рекламної акції переможець отримує дарунок (подарунок) у грошовій формі.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання оподаткування дарунку (подарунку) у грошовій формі, отриманий фізичною особою  - переможцем розіграшу, який проводиться товариством.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Статтею 165 ПКУ встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (п.п. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Водночас, доходи, які включаються до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу.

Також, вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичнихосібдо бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу.

При цьому податковий агент, поняття якого наведено у п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, що нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену ст. 167 Кодексу, та ставку військового збору 1,5 відс., встановлену п.п. 1.3 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу (п.п. 168.1.1 п. 168.1ст. 168 Кодексу).

Враховуючи викладене, якщо за умовами проведення рекламної акції кінцевий споживач отримує подарунок у грошовому вигляді, то уся сума коштів включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як інший дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. При цьому організатор рекламної акції повинен виконати всі функції податкового агента, визначені Кодексом.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.