Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запити Закладу щодо застосування пільги зі сплати земельного податку повідомляє.
Заклад проінформував, що надає в оренду частину власного нежитлового приміщення Релігійній громаді, проте не повідомив про набуття ним у визначеному законодавством порядку прав власності або користування на земельну ділянку під вказаним майном.
Заклад просить надати роз’яснення щодо поширення на нього пільги із земельного податку у разі надання в оренду власного нерухомого майна.
Платниками земельного податку є власники земельних ділянок та постійні землекористувачі (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), у яких обов’язок зі сплати або право на звільнення від його сплати настає з дня виникнення прав власності або постійного користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).
Одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець (част. перша, друга ст. 796 Цивільного кодексу України).
Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об’єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат (п. 30.2 ст. ЗО Кодексу).
Перелік юридичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, наведено у ст. 282 Кодексу, та не включає релігійні організації.
Преференція, передбачена п.п. 283.1.8 п. 283.1 ст. 283 Кодексу, поширюється не на конкретну юридичну особу, а виключно на категорію земельної ділянки, яка надана для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.
Рішенням Дніпровської міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста» в редакції Рішення Дніпровської міської ради від 15.02.2017 № 12/18 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 № 5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста» звільнено від сплати земельного податку бюджетні установи, які надають окремі будівлі, споруди або їх частини в користування (оренду) іншим суб’єктам правовідносин, яких звільнено від сплати цього податку згідно з Податковими кодексом України або відповідним рішенням міської ради.
Оскільки Релігійна громада не належить до пільгової категорій платників земельного податку, то відповідно до вимог част. першої п. 284.3 ст. 284 Кодексу Заклад за земельну ділянку, яка надається в користування одночасно із будівлею, сплачує податок на загальних підставах. При цьому Релігійна громада компенсує Закладу витрати зі сплати земельного податку в частині земельної ділянки, що використовується для обслуговування нерухомого майна, на підставі укладених цивільно-правових угод.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |