X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.03.2021 р. № 1214/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо визначення обставин для застосування коефіцієнта 3 (три) при обчисленні податкових зобов’язань з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (далі – Податок), які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що провадить господарську діяльність із остаточного розміщення малонебезпечних відходів ІV класу небезпеки та, посилаючись на п. 246.4 ст. 246 Кодексу щодо застосування коефіцієнта 3 (три) при обчисленні податкових зобов’язань з Податку, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, запитує про визначення критеріїв відповідності полігону або звалища до об’єктів, які забезпечують повне виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів.

Правилами експлуатації полігонів побутових відходів, що затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.12.2010 за № 1307/18602, визначено, що полігон твердих побутових відходів (далі – ТПВ) будується згідно з проєктом, розробленим із дотриманням вимог ДБН В.2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів» (далі – ДБН), яким зокрема встановлені вимоги щодо виключення забруднення об’єктів. Загальні вимоги до санітарно-захисної зони полігону відображаються у «Санітарно-технічному паспорті полігона ТПВ» передбачають відображення інформації про хімічний склад, ґрунтів, грунтових вод, атмосферного повітря та відходів.

Фактичне проникнення забруднюючих речовин фіксується в рамках затвердженого проєктом полігону моніторингу та контролю стану водних об’єктів та атмосферного повітря ТПВ (п. 3.60-3.68 ДБН).

Державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства, зокрема, з питань поводження з відходами здійснює відповідно до покладених на неї завдань Держекоінспекція (п. 4 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року № 275).

З огляду на викладене, для визначення відповідності об’єкта розміщення відходів Підприємства до об’єктів, які забезпечують повне виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, пропонуємо звернутися до територіального органу на який покладено обов’язок із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, як головного розпорядника зазначеної інформації.

На підставі висновку Держекоінспекції, а також затвердженого проєкта впливу планованої діяльності Підприємства на довкілля, можна здійснити висновок щодо застосування Підприємством відповідних коефіцієнтів при обчисленні податкових зобов’язань з Податку.

Індивідуальна податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.