X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.03.2021 р. № 1225/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)розглянула Вашезвернення від … щодо подання звітності фізичною особою – підприємцем, який перебував на спрощеній системі оподаткування у разі припинення підприємницької діяльностіта в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається відповідно до норм законодавства, яке діяло у 2020 році.

Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон                   № 2464) визначено перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), порядок нарахування та сплати єдиного внеску.

Платниками єдиного внеску є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464).

Відповідно до п. 910 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону     № 2464 тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску особи, зазначені у пп. 4, 5 та 51 частини першої ст. 4 Закону № 2464, зокрема, фізичні особи – підприємці, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди  з 01 березня по  31 березня, з01 квітня по 30 квітня 2020 року  та з 01 травня по 31 травня 2020 року за себе.

Особливості подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерствафінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435).

Відповідно до п. 10 розділу ІІІ Порядку № 435у разі державної реєстрації припинення діяльності, зокрема,фізичної особи – підприємця такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
     Згідно з п. 11 розділу ІІІ Порядку № 435Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» фізичні особи – підприємці формують та подають до контролюючого органу протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У разі звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, у графі 3 таблиці 1 Звіту зазначається сума доходу, яка не може бути меншою за розмірмінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на місяць. У графах 4 і 6 таблиці 1 Звіту в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску (березень, квітень, травень) проставляються прочерки, а показники інших календарних місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску, заповнюються на загальних підставах.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ст. 294 Кодексу). Нормами Кодексу не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.

Таким чином, фізичні особи, щодо яких до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.