Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство повідомляє, що має намір отримати ліцензію на право зберігання пального.
Враховуючи зазначене Товариство запитує.
Якщо відповідно до декларації, яка зареєстрована у журналі обліку суб’єктів господарювання у територіальному органі Держпраці 15.05.2020 № 165.20-Д, підтверджується відповідність матеріально-технічної бази Товариства вимогам законодавства з питань охорони праці під час експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки:
то для отримання ліцензії на право зберігання пального потрібно подавати до відповідного органу Державної податкової служби України, окрім зазначеної декларації, додатково дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки?
До зазначених запитань.
Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони працізатверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (далі – Порядок № 1107).
Враховуючи зазначене, по питанню щодо отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, чи подачі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці у разі експлуатаціїобладнання підвищеної небезпеки необхідно звернутися до Держпраці.
Разом з цим, порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюєтьсяЗаконом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Відповідно до ст. 15 Закону № 481 ліцензії на право виробництва пального, оптової та/або роздрібної торгівлі пальним, та/або на право зберігання пального видаються за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається, серед іншого завірені заявником копії таких документів, як дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначенихуст. 15 Закону № 481 документів не подають. Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.
Отже, Законом № 481 встановлено, що для отримання ліцензіїна право зберігання пальногосеред іншого необхідно подавати завірену заявником копію дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, а у разі здійснення зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копія дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки не подається.
Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |