X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.03.2021 р. № 1276/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Підприємство повідомляє, що у процесі діяльності виникають ситуації (бій, втрата, псування, інше), які призводять до необхідності списання Підприємством алкогольних напоїв і тютюнових виробів, раніше оприбуткованих як товар.

Підприємство запитує:

Чи вірним є те, що Підприємство, як суб’єктом господарювання, який  здійснює  роздрібну торгівлю, не повинно нараховувати та сплачувати до бюджету акцизний податок з роздрібної торгівлі при списанні алкогольних напоїв і тютюнових виробів, раніше оприбуткованих як товар, у разі, якщо товар зіпсовано, знищено, втрачено з будь-яких причин (бій, втрата, псування, інше)?

Щодо зазначеного питання

Для суб’єктів господарювання, які не є виробниками підакцизної продукції, та є платниками 5% акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизною продукцієюпередбачено, що:

платником акцизного податку є, зокрема особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. (п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу);

об'єктами оподаткування є операції, зокрема з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.9п. 213.1 ст. 213 Кодексу);

датою виникнення податкових зобов'язань щодо реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", для безготівкових розрахунків - дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар (п. 216.9 ст. 216 Кодексу).

Таким чином, Підприємство при здійсненні операціїз реалізації підакцизних товарів і проведенні розрахункової операції в роздрібній торгівлі, виникає об’єкт оподаткування при обчисленні 5 % акцизного податку з роздрібної торгівлі, до таких операцій не відносяться списанні алкогольні напої і тютюнові вироби, у разі, якщо товар зіпсовано, знищено, втрачено з будь-яких причин.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.