Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення фізичної особи – підприємця щодо застосування спрощеної системи оподаткування і в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомив, що є платником єдиного податку 3 групи та замається діяльністю у сфері надання рекламних послуг. Наразі працює як посередник у наданні рекламних послуг.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання роз’яснення видів діяльності «Рекламні агенства» та «Посередництво у розміщенні реклами в засобах масової інформації».
Кожен громадянин має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (ст. 42 Конституції України). Підприємці можуть без обмежень самостійно провадити будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом (ст. 43 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV із змінами та доповненнями (далі – Господарський кодекс).
Відповідно до ст. 42, 43 Господарського кодексу підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Підприємці мають право вільно вибирати види підприємницької діяльності без обмежень, самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом. При цьому особливості здійснення окремих видів підприємництва встановлюються законодавчими актами.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 ПКУ фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 Розділу XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 Розділу XIV ПКУ.
Нормами п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам - підприємцям) бути платниками єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (далі - КВЕД ДК 009:2010), затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
Відповідно до ст.1 Закону України від 03 липня 1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу» із змінами та доповненнями, який визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, встановлено, що реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких осіб чи товару.
Діяльність з кодом 73.11 «Рекламні агентства відноситься до класу 73.1 «Рекламна діяльність».
Згідно з Поясненням до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010), затвердженим наказом Державного комітету статистики Українивід 23.12.2011 № 396, клас 73.1 включає забезпечення повного набору рекламних послуг (за допомогою власних можливостей або на договірній основі), у т. ч. консультування, послуги з художнього оформлення реклами, виготовлення рекламних матеріалів, їх купівлю. До класу 73.11 відносяться створення та проведення рекламних кампаній, розповсюдження або доставка рекламних матеріалів або зразків, проведення маркетингових кампаній та інших рекламних послуг задля залучення й утримання клієнтів, просування товарів тощо.
З метою обрання чи неохідності визначення КВЕД ДК 009:2010 необхідно звертатись доДержавної служби статистики.
Укладення договорів між сторонами регулюється Цивільним кодексом Українивід 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ).
Пунктом 1 ст. 626 ЦКУ визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Пунктом 1 ст. 627 ЦКУ визначено що відповідно до ст. 6 ЦКУ сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуваннямвимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Пунктом 1 ст. 628 ЦКУ визначенощозміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсудсторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Пунктом 4 ст. 632 ЦКУ визначено що якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначаєтьс явиходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
Виходячи з наведеного створення та оформлення додатківдо договору, а також зазначення ціни у договорі, є добровільним та за згодою сторін.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |