X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.03.2021 р. № 1228/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення фізичної особи – підприємця                      щодо застосування спрощеної системи оподаткування і в межах компетенції повідомляє.

Платник у зверненні повідомив, що зареєструвався фізичною особою – підприємцем та набуде статусу платника єдиного податку другої групи з 01.04.2021 року.

Таким чином платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання як перевірить платника податків на факт його наявності в Реєстрі платників єдиного податку.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Підпунктом 291.4.2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу передбачено, що до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Кодексу реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з п. 299.2 ст. 299 Кодексу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

Згідно з п. 299.7 ст. 299 Кодексу до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:найменування суб'єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті); податкова адреса суб’єкта господарювання; місце провадження господарської діяльності; ставка єдиного податку та група платника податку; дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; дата реєстрації; види господарської діяльності; дата анулювання реєстрації.

 Пунктом 299.13 ст. 299 Кодексу передбачено, що з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і власному офіційному веб-сайті дані з реєстру платників єдиного податку, зокрема, дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, групу та ставку платників єдиного податку,дату виключення з реєстру платників єдиного податку.

Так, за допомогою сервісу «Реєстр платників єдиного податку» у відкритій частині інформаційно-телекомунікаційної системи Державної податкової служби України «Електронний кабінет», розміщеного на офіційному веб-порталі ДПС України (https://cabinet.tax.gov.ua),платники податків можуть отримати інформацію про платників єдиного податку, зокрема, про дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, групу та ставку платників єдиного податку,дату виключення з реєстру платників єдиного податку. Для цього необхідно здійснити пошук, зокрема, за податковим номером (для юридичної особи) або найменуванням/ПІБ платника податків.

Враховуючи зазначене, достатнім підтвердженням застосування платником податків спрощеної системи оподаткування є наявність інформації в Реєстрі платників єдиного податку.

Згідно з п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.