Головне управління ДПС в Одеській області відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України розглянуло звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) про отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє наступне.
Як зазначено у запиті, Товариство планує зберігати пальне в ємності бензовозу та використовувати його для власних потреб.
У зв’язку з цим у Товариства виникає наступне питання: чи є платником акцизного податку з реалізації пального Товариство, яке виключно зберігає дизпаливо у бочці власного автомобіля, заправляє це дизпаливо в баки власних транспортних засобів, обладнання, механізмів, використовує пальне виключно для власних потреб та не здійснює операції з реалізації та зберігання пального іншим особам?
Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – Кодекс) зі змінами та доповненнями, платником акцизного податку є, зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне.
Згідно до п.п.14.1.212 п.14.1 ст.14 Кодексу, реалізація пального для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
- у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
- при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.
Усі законодавчі нововведення пов'язані з тим, що у системі електронного адміністрування пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ) облік ведеться не тільки в розрізі платників акцизного податку, а й за кожним місцем зберігання та реалізації пального.
Тобто, усі операції в СЕАРП та СЕ "прив'язані" виключно до реалізації пального з акцизного складу / акцизного складу пересувного.
Так, відповідно до пп.14.1.6 п.14.1 ст.14 Кодексу, акцизний склад - це:
- приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
б) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання – платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі.
Згідно з пп.14.1.6-1 п.14.1 ст.14 Кодексу введено поняття «акцизний склад пересувний» – це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Звертаємо увагу на наступне. Якщо суб’єкт господарювання потрапляє до категорії розпорядника акцизного складу, будь-яку фізичну передачу пального з такого акцизного складу (зокрема виключно для власних потреб) має бути відображено у системі електронного адміністрування реалізації пального.
Враховуючи викладене, у разі, якщо Товариство здійснює виключно зберігання пального для власних потреб та місткість ємностей для зберігання не перевищує 200 кубічних метрів, а протягом календарного року загальний об’єм пального, що закуповується Товариством не перевищує 1000 кубічних метрів, місця зберігання такого пального не є акцизним складом, не потрібно реєструватися платником акцизного податку з реалізації та реєструвати акцизний склад.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |