Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Кодексу, повідомляє.
Як викладено у звернені, Товариство здійснює виробництво миючих та дезінфікуючих засобів, зокрема, засіб дезінфікуючий з мийним ефектом Dezaldum 20, ТУ У 20.2-31287090-008:2020 код згідно УКТ ЗЕД 3808 94 10 00 та засіб дезінфікуючий Dezoquatum 10, ТУ У 20.2-31287090-008:2020 код згідно УКТ ЗЕД 3808 94 90 00, а також здійснює реалізацію засобів індивідуального захисту.
Товариством надано копію витягу з Державного реєстру дезінфекційних засобів та копії Висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Зазначені дезінфікуючі засоби отримали Висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи видані Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також дані дезінфікуючі засоби були зареєстровані в Державному реєстрі дезінфекційних засобів Міністерства охорони здоров’я України.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню,
локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі – Перелік № 224).
Основною підставою для звільнення від оподаткування податком на додану вартість товарів, що ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку № 224.
До розділу "Дезінфекційні засоби, антисептики та обладнання для проведення дезінфекції, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Переліку № 224, зокрема включено дезінфекційні засоби:
дезінфікуючий засіб для обробки поверхонь (за кодом згідно УКТ ЗЕД 3808);
дезінфікуючий засіб для обробки рук і шкіри (за кодом згідно УКТ ЗЕД 3808);
дезінфікуючий засіб для інструментів та обладнання (за кодом згідно УКТ ЗЕД 3808);
мийно-дезінфікуючий (дезінфікуючий) засіб для прання (за кодом згідно УКТ ЗЕД 3401, 3402).
Для цілей Переліку № 224 термін дезінфекційні засоби використовується у значенні, наведеному в Законі України від 06 квітня 2000 р. № 1645-ІІІ "Про захист населення від інфекційних хвороб" (далі – Закон № 1645).
Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, є включення товару до Переліку № 224.
Якщо зазначені дезінфікуючі засоби (засіб дезінфікуючий з мийним ефектом Dezaldum 20, ТУ У 20.2-31287090-008:2020 та засіб дезінфікуючий Dezoquatum 10, ТУ У 20.2-31287090-008:2020), відповідають назвам товарів, зазначених у розділі "Дезінфекційні засоби, антисептики та обладнання для проведення дезінфекції, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Переліку № 224, а також відповідають вимогам, встановленим Законом № 1645, то операції з постачання таких товарів на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ з 17 березня 2020 року (за умови дотримання також інших вимог, визначених у Кодексі і у примітках до Переліку № 224).
В доповнення до викладеного у даній індивідуальній податковій консультації ДПС інформує.
Згідно з підпунктом 112.8.2 пункту 112.8 статті 112 розділу ІІ Кодексу вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла у відповідності до індивідуальної податкової консультації, наданої такому платнику податків у паперовій або електронній формі, за умови, що така консультація зареєстрована в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, є обставиною, що звільняє від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Разом з тим платник податків та/або податковий агент, які діяли відповідно до податкової консультації, не звільняються від обов'язку сплати податкового зобов'язання, визначеного Кодексом (пункт 53.1 статті 53 розділу ІІ Кодексу).
Пунктом 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |