X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.04.2021 р. № 1338/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Підприємства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і повідомляє таке.

Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 продовжено дію карантину до 30 квітня 2021 року.

У зверненні Підприємство зазначає, що  для здійснення своєї господарської діяльності отримало ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) і на право оптової торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту).

Для зберігання алкогольних напоїв, також отримано Довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реестру. У Довідках зазначена тільки одна ліцензія на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та пері (без додання спирту). Ліцензія на право оптової торгівлі алкогольними напоями – сидром та перрі (без додання спирту) у довідці не вказана, також у довідці зазначено, що внесено місце зберігання алкогольних напоїв, крім сидру та перрі.

Враховуючи викладене, Підприємство запитує, чи можна зберігати алкогольні напої - сидр та пері, якщо у довідці про внесення місць зберігання алкогольних напоїв зазначено тільки ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту)?

Порядок ліцензування, виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року  № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

 Відповідно до ст. 1 Закону № 481 ліцензія (спеціальний дозвіл) – це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання           (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.

Місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання (абз. 21 статті 1 Закону № 481).

Згідно із абз. 22 статті 1 Закону № 481 Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків. (частина п'ятдесят сьома статті 15 Закону № 481).

Згідно з п. 1.1 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 251) до Єдиного реєстру вносяться відомості, зокрема, про заявника – ідентифікаційний код (номер), найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження або місце проживання (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, номер будинку), відомості про місце зберігання – місцезнаходження (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, номер будинку), площа місця зберігання (місткість місця зберігання спирту), вид продукції, що зберігається.

Заява про внесення місця зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів (далі – Заява) до Єдиного реєстру подається за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 251.

У Заяві суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має зазначити, зокрема, місцезнаходження місця зберігання, площу місця зберігання.

До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.
 

Оcкільки Підприємство має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі, та Довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру, у яких зазначена тільки ця одна ліцензія, то відсутні підстави зберігати сидр та пері у місцях зберігання, які внесені до Єдиного державного реєстру на підставі ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.