X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.04.2021 р. № 1365/ІПК/15-32-09-04-04

Головне управління ДПС в Одеській області відповідно до ст.52 Податкового кодексу України розглянуло звернення Товариства про отримання індивідуальної податкової консультації, повідомляє наступне.

Товариство повідомило, що здійснює господарську діяльність, у тому числі, надання допоміжної діяльності у сфері транспорту і будівництва доріг та автострад.

Також, Товариство повідомило,  що  придбало асфальтобетонний завод (далі АБЗ). Відповідно на  заводі в процесі роботи в якості палива використовується дизельне пальне. До характеристик технологічного обладнання АБЗ відносяться, як сама установка так і резервуар-паливний бак для дизельного пального та інше. Даний резервуар-паливний бак для дизельного пального не може розглядатись як самостійний чи незалежний агрегат від робочого процесу, та не дає можливості перекачки пального в інші ємності або іншим особам.

З урахуванням викладеного, вище, Товариство цікавлять запитання:

1.Чи може вважатись резервуар - паливний бак для дизельного пального  АБЗ  (як його невід’ємною технологічною частиною,  агрегатом, обладнанням) приміщенням, територією, транспортним засобом?

2. Чи може вважатись резервуар - паливний бак для дизельного пального АБЗ паливним баком  як  ємність для зберігання пального в обладнанні чи пристрої?

3.Чи може вважатись резервуар – паливний бак для дизельного пального АБЗ акцизним складом?

Відповідно до ст.1 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовується в електронних сигаретах, та пального» (із змінами і доповненнями)  місце зберігання пального визначено як  місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або  користування. Зберігання пального-діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико- хімічних характеристик.

Відповідно до підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі-Кодекс), акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій  території (далі приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

б) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

в) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі;

г) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

Згідно з пп. 14.1.6 1  п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад пересувний – це транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

- переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);

- зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

- ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.

Транспортний засіб, в якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий, право власності на які належить декільком розпорядникам акцизного складу пересувного, є декількома акцизними складами пересувними, кількість яких дорівнює кількості власників пального або спирту етилового, що переміщується та/або зберігається в такому транспортному засобі.

Транспортний засіб, в якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий, право власності на які переходить від одного суб'єкта господарювання до іншого, вважається іншим акцизним складом пересувним.

Не є акцизним складом пересувним:

- транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу та платником акцизного податку, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки;

- паливний бак транспортного засобу.

Слід зазначити, що інформації, наведеної у зверненні, недостатньо для того, щоб зрозуміти, чи являється резервуар - паливний бак для дизельного пального АБЗ акцизним складом.

До звернення Товариство не надало у повному обсязі технічну документацію, яка б підтверджувала, що паливна ємність у якій зберігається пальне є невід’ємною частиною обладнання асфальтобетонного заводу.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутись до контролюючого органу з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.

Частиною третьою ст. 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського  порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.