Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо здійснення діяльності за КВЕДом 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» фізичною особою – підприємцем на спрощеній системі оподаткування та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що є фізичною особою – підприємцем та планує здійснювати діяльність з надання послуг перманентного макіяжу і косметології (масаж обличчя, інші процедури) за КВЕДом 96.02.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості здійснення зазначеного виду діяльності як фізична особа – підприємець – платник єдиного податку на першій або другій групі.
Порядок застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регулюється главою 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Крім того, згідно п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи
Перелік видів послуг, які відносяться до побутових послуг населенню та надаються платниками єдиного податку першої та другої групи, визначено п. 291.7 ст. 291 Кодексу, зокрема послуги перукарень (п.п. 36 п. 291.7 ст. 291 Кодексу).
При цьому згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі - КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010
№ 457, зі змінами та доповненнями (далі - Наказ № 457).
Абзацом другим п. 1 Наказу № 457 визначено, що основне призначення Класифікації видів економічної діяльності - визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців.
Крім того, Державним комітетом статистики України наказом від 23.12.2011 № 396 затверджено Методичні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.
Так, клас 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» включає:
- миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок;
- гоління та підрівнювання бороди;
- масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж тощо
Водночас цей клас не включає:
- виготовлення перук.
Також слід зазначити, що перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, визначено п. 291.5 ст. 291 Кодексу.
Враховуючи зазначене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може перебувати на першій гій групі за умови, що діяльності з надання послуг перманентного макіяжу та косметології (КВЕД 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси»), відноситься до переліку побутових послуг, визначених п. 291.7 ст. 291 Кодексу.
При цьому з питання віднесення зазначеного виду діяльності до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.7 ст. 291 Кодексу, Ви можете звернутися до Державної служби статистики України.
Разом з цим надання послуг за КВЕДом 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси» може здійснюватися фізичною особою – підприємцем платником єдиного податку на другій групі, за умови дотримання вимог п.п. 2
п. 291.4 ст. 291 Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |