X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.03.2021 р. № 1134/ІПК/99-00-04-03-03-09

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо порядку заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та повідомляє наступне, що відповідь надається з урахуванням норм податкового законодавства, які діяли у 2020 році.

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) визначено ст. 179 Кодексу.

При цьому п. 179.9 ст. 179 Кодексу зазначено, що форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

На сьогодні форма податкової декларації та інструкція щодо її заповнення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25 квітня 2019 року № 177). Чинна форма податкової декларації передбачає відображення як доходів, що підлягають оподаткуванню, так і доходів, що не підлягають оподаткуванню. При цьому доходи, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу, зокрема інші доходи, що не підлягають оподаткуванню, відображаються у розділу ІІІ податкової декларації. Крім того, діюча податкова декларація надає можливість подати доповнення до податкової декларації у довільній формі.

Слід зазначити, що відповідно до п. 48.1 ст. 48 Кодексу податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 Кодексу та чинному на час її подання.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.