X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.08.2017 р. № 1580/ІПК/20-40-12-03-21

Щодо визначення об’єкту оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДФС у Харківській області розглянуло звернення Товариства щодо наявності об’єкту оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), у Товариства, яке має на праві приватної власності нежитлові будівлі і планує передачу деяких з них в оренду, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.10 р. № 2755-VI (далі - Податковий кодекс) повідомляє.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (пп. 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу).

Пунктом «є» п.п. 266.2.2. п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу передбачено виключення з бази оподаткування Податком таких об’єктів, як будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

Згідно довідки з ЄДРПОУ, основним зареєстрованим видом господарської діяльності Товариства є «Виробництво інших вузлів, деталей і приладдя для автотранспортних засобів», який класифікується у класі 29.32 розділу 29 секції С «Переробна промисловість» Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженої наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 (далі-КВЕД).

Одночасно слід зазначити, що одним з видів діяльності Товариства є «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» (клас 68.20 розділу 68 «Операції з нерухомим майном»), що надає можливість передачі об’єкта в оренду, тобто виключення з виробничої діяльності промислового підприємства.

Таким чином, застосування норм п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу Товариством є правомірним за умов використання об’єкта для забезпечення власних виробничих операцій, тобто надання зазначеного майна в оренду скасовує підставу для виключення його з бази оподаткування.

Водночас повідомляємо, що згідно пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 Податкового кодексу ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нежитлові будівлі, які перебувають у власності Товариства, розташовані на території м. Харкова.

Так, рішенням Харківської міської ради «Про місцеві податки і збори у місті Харкові» з 1 березня 2017 року встановлено ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зокрема для будівель промислових та складів, що перебувають у власності юридичних осіб - 0,25 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.м. (станом на 01.01.2017 мінімальна заробітна плата встановлена у сумі 3 200,0 грн.).

Також повідомляємо, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (п. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.