Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно необхідності реєстрації платником акцизного податку Товариству при здійсненні операцій з реалізації пального у тарі ємністю до 5 літрів (включно) та повідомляє.
Товариство у своєму зверненні зазначає, що здійснює господарську діяльність, зокрема з реалізації пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) та просить надати консультацію з питання, чи потрібно йому при здійсненні зазначених операцій реєструватись платником акцизного податку.
Як визначено у п. п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне - це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Кодексу пальне належить до підакцизних товарів.
Згідно з нормами Кодексу платником акцизного податку, зокрема, є особа, що реалізує пальне (п. п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Відповідно до п. п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу під реалізацією пального для цілей розділу VI цього Кодексу розуміють - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Відповідно до абзацу дев’ятого цього ж пункту не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України, зокрема, у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.
Відповідно до п. п. 14.1.6. п. 14.1. ст. 14 Кодексу, акцизний склад – це, зокрема, приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару, не являється акцизним складом, відповідно до десятого абзацу цього ж пункту.
Розпорядник акцизного складу - суб’єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Відповідно до абз. третього п. 231.1 ст. 231 Кодексу, виробник пального, а також особа, яка здійснює розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 літрів (включно), зобов'язані скласти акцизну накладну на обсяги такого пального.
Особа, яка реалізує пальне, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального з акцизного складу, зокрема, пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) (п. 231.3 ст. 231 Кодексу).
Зазначаємо, що зі звернення не зрозуміло, чи являється Товариство виробником пального та хто здійснює розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 літрів (включно), оскільки до звернення не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення Товариством господарських операцій, що унеможливлює надання Товариству остаточної відповіді.
Таким чином, якщо суб’єкт підприємницької діяльності не являється виробником пального та не здійснює розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника, а здійснює лише фізичну передачу (відпуск, відвантаження) пального на митній території України, зокрема, у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), що відповідно до абзацу дев’ятого п. п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу не являється реалізацією пального, то такий суб’єкт підприємницької діяльності не являється платником акцизного податку у розумінні п. п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу та зобов’язання з реєстрації та сплати акцизного податку у нього не виникатиме.
Для надання більш повного та ґрунтовного роз’яснення Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |