Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що набуло права користування ділянкою надр родовища вогнетривких глин на підставі спеціального дозволу на користування надрами датованого 11.04.1997, термін дії якого наказом Державної служби геології та надр України продовжено до 2034 року. Матеріали з проведення геологічного вивчення у 1973-1980 роках ділянки надр, затверджені протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин СРСР у 1981 році.
У 2016 році Товариство за власні кошти за договором від 01.07.2016 виконало роботи з повторної державної експертизи запасів корисних копалин (далі – Експертиза), затверджені формою 3-ГР (лист Державної служби геології та надр України від 13.02.2017 реєстраційний номер об’єкта РДГВН). Розроблені кондиції на мінеральну сировину, наданої йому у користування ділянки надр, техніко-технологічні та фінансово-економічні умови провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин яких є складовою Експертизи, відображені у протоколі Державної комісії України по запасах корисних копалин від 26.10.2017 (далі – Протокол).
Товариство, посилаючись на внесені Законом України від 16.01.2020 № 466-ХІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон) зміни щодо застосування критеріїв та розміру коригуючого коефіцієнта, визначеного п. 252.22 ст. 252 Кодексу, запитує про його право застосовувати такий коригуючий коефіцієнт.
Законом умовою для застосування коефіцієнта у разі видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення за рахунок власних коштів, встановлено виконання платником Рентної плати такої експертизи не раніше ніж за 5 років, а також змінено розмір такого коефіцієнта з 0,7 до 0,95.
Оскільки Експертиза, наданої у користування Товариству ділянки надр, виконана у 2016 році, що відповідає критеріям застосування вказаного коефіцієнта, то Товариство має право застосовувати такий коефіцієнт починаючи з наступного за звітним (податковим) періодом у якому виконано Експертизу до 22.05.2020 у розмірі 0,7, що діяв до набрання чинності Законом, та з 23.05.2020 у розмірі 0,95 до закінчення п’ятирічного терміну від її виконання.
Разом з тим зауважуємо, що Державна служба геології та надр України не поінформувала ДПС про виконання п.п. 3.11 п. 3 Протоколу щодо його уведення в дію.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |