Державна податкова служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації стосовно взяття на облік самозайнятої особи (адвоката) і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у межах повноважень повідомляє таке.
У самозайнятої особи (заявника) виникає наступне питання:
Чи зобов’язаний платник податків стати на податковий облік як самозайнята особа (адвокат), якщо вже перебуває на обліку як самозайнята особа (арбітражний керуючий)?
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Самозайнятою особою, відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), є платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Питання та процедури взяття на облік в контролюючих органах як платників податків фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність та внесення змін до їх облікових даних визначені статтями 63 – 66 Кодексу та пунктами 6.7, 6.8 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 503/25280 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Згідно з підпунктом статті 64 Кодексу та розділу ІІІ Порядку №1588 документ, який підтверджує взяття на облік у контролюючому органі для фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність є довідка про взяття на облік платника податків за формою №34-ОПП (далі – довідка за
ф.№ 34-ОПП).
У довідці за ф.№ 34-ОПП для фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, перед прізвищем, ім'ям та по батькові обов'язково вказується вид професійної діяльності.
У разі виникнення змін у даних платника податків або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, платник податків зобов'язаний подати до контролюючому органу за основним місцем обліку, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.
Довідка за ф.№ 34-ОПП для фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність втрачає чинність з моменту виникнення змін у даних про фізичну особу, які зазначаються у такій довідці, та підлягає заміні у контролюючому органі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |