X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.04.2021 р. № 1653/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Підприємця про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

У зверненні Підприємець зазначає, що планує здійснювати підприємницьку діяльність у м. Харків з виготовлення та реалізації суміші тютюну для кальяна, який складається із суміші тютюну (не більше 15%), гліцерину (40%), фруктози (40%) та ароматизаторів (5%). Процентний вміст інгрідієнтів буде підтверджено відповідним рецептом, який буде використовуватись при виготовленні суміші тютюну для кальяну та буде наданий у відповідний контролюючий орган. При цьому тютюн для виготовлення суміші буде офіційно придбаватися у офіційних оптових продавців в Україні. Жодний інгрідієнт не буде придбаватися за кордоном.

Враховуючи зазначене Підприємець запитує:

  1.  Що є базою оподаткування при виготовленні тютюну для кальяна, за умови що Підприємець планує виготовлення тютюну на території України?
  2. Якою є ставка податку для виготовлення тютюну для кальяна?
  3. Яка вага виготовленого товару буде підлягати оподаткуванню (вага нетто всього виготовленого тютюну для кальяна чи вага чистого тютюну (не більше 15% за рецептом), яка буде використана для виготовлення тютюну для кальяна)?
  4. Які додаткові податки Підприємцю потрібно сплачувати за виготовлення та реалізації тютюну для кальяна?

До зазначених запитань.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»                     тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Згідно з розд. IV Закону України від 04 червня 2020 року № 674-IX «Про митний тариф України» (далі – Закон № 674) товар «тютюн для кальяна» класифікується у підпозиції 2403 11 позиції 2403 групи 24 «Тютюн і промислові замінники тютюну».

Відповідно до п. 1 примітки до підпозицій групи 24 «Тютюн і промислові замінники тютюну» розд. IV Закону № 674 в підпозиції 2403 11 термін «тютюн для кальяна» означає тютюн, призначений для куріння за допомогою кальяна, що складається з суміші тютюну та гліцерину, з вмістом або без вмісту ароматичних масел і екстрактів, меляси або цукру, який має або не має фруктового аромату. Проте продукти, що не містять тютюн, призначені для куріння за допомогою кальяна, виключаються з цієї підпозиції.

Підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку (п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Вичерпний перелік підакцизних товарів встановлено ст. 215 Кодексу,  зокрема, у п.п. 215.3.2 п.215.3 ст. 215 Кодексу ПКУ визначено коди згідно з УКТ ЗЕД тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які належать до підакцизних товарів. Згідно з п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу товар, який класифікується у позиції 2403 (Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції) є підакцизним товаром.

Для використання у кальянах призначений товар «тютюн для кальяна», який класифікується у підпозиції 2403 11 групи 24 «Тютюн і промислові замінники тютюну», тобто готова суміш, до складу якої входить тютюн, який є невід’ємною часткою такої суміші та який неможливо відокремити із готової суміші.

Отже, базою оподаткування акцизним податком при реалізації суб’єктом господарювання суміші для кальяна є загальна вага всієї суміші, яка класифікується за кодом УКТ ЗЕД 2403 11, а не його частки – тютюну.

Товар з кодом УКТ ЗЕД 2403 опис товару Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн «гомогенізований» або «відновлений»; тютюнові екстракти та есенції оподатковується за ставкою 1367,71 грн за 1 кілограм (нетто)* у період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року (п. 17 підрозділу 5 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу).

Порядок розрахунку суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції) (крім транспортних засобів), на які встановлено специфічні ставки акцизного податку (крім операцій, визначених підпунктами 213.1.9, 213.1.11, 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу) встановлено Додатком 1 до декларації акцизного податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», а саме, множенням фактичних обсягів реалізації продукції на встановлену ставку акцизного податку в перерахунку на одиницю виміру товару (продукції).

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.