X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.08.2017 р. № 1599/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо реалізації п.п. 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Товариство поінформувало, що зверталося до контролюючих органів з проханням забезпечити дотримання положень Кодексу в частині права уточнення податкових зобов’язань з плати за землю за земельні ділянки, розташовані у зоні проведення антитерористичної операці (далі - АТО), задекларовані у 2014 році. Уточнюючі податкові декларації не були прийняті у зв’язку зі спливом строку позовної давності. Товариство звертається за роз’ясненням шляхів реалізації прав платника згідно з п.п. 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Відповідно до п.п. 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу у період з 14 квітня 2014 року до 31 грудня року, в якому завершено АТО, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, які розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення та перебувають у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб.

Повідомляємо, що згідно з Кодексом, тимчасово окупована територія -територія окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, визначена відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями», на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, визначається Кабінетом Міністрів України (п.п. 38.1 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085 (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.05.2015 № 428-р).

Таким чином дія п.п. 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу розповсюджується на земельні ділянки, розташовані у населених пунктах, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085 (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.05.2015 № 428-р) з урахуванням строків внесення до вказаних переліків (або вилучення з них) конкретних населених пунктів.

Нараховані та сплачені за період проведення АТО суми плати за землю відповідно до статей 269-289 Кодексу за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, та/або території проведення АТО, не підлягають поверненню на поточний рахунок платника податку, не спрямовуються на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших податків, зборів, не повертаються у готівковій формі за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка у банку.

До зазначених сум надміру сплачених грошових зобов’язань не застосовуються строки давності, встановлені статтею 102 Кодексу, крім сум надміру сплачених податкових зобов’язань платників податків, які припиняють свою діяльність (частина друга п.п. 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Керуючись п. 50.1 ст. 50 Кодексу, Товариство має подати уточнюючий розрахунок по податкових декларацій, що містять розрахунки зобов’язань з плати за землю за земельні ділянки, на які поширюється дія п.п. 38.7 п. 38 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, а саме за податкові періоди 2014-2016 років.

Водночас з метою забезпечення реалізації права платників податків щодо надання уточнюючих декларацій з плати за землю, за періоди щодо яких минув термін позовної давності, ДФС готує пропозиції про внесення змін до програмного забезпечення та пропонує Товариству подати такі уточнюючі декларації після впровадження зазначених змін, про що буде повідомлено на офіційному порталі ДФС.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.