Державна податкова служба України розглянула звернення щодо застосування ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків, надіслане до ДПС листом ГУ ДПС у Полтавській області, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство провадить діяльність із надання в оренду глядацької зали для проведення театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем'єр, культурно-мистецьких заходів для гастролюючих колективів, а також проводить власні культурно-мистецькі заходи (вистави для дітей та виступи колективів Товариства)
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу І ПКУ інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Правові основи оподаткування податку на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування податку на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Законом України від 04 листопада 2020 року № 962-ІХ «Про внесення змін до ПКУ щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій» (далі – Закон № 962) внесено зміни до ПКУ в частині податку на додану вартість, які набирають чинності (застосовуються) з 01 січня 2021 року.
У абзацах 4-6 підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ визначено операції по яким ставка ПДВ в розмірі 7 відсотків.
Згідно підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ визначено перелік операцій з постачання послуг за ставкою податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків, які застосовуються починаючи з 1 січня 2021 року, в т.ч.:
постачання послуг із показу (проведення) театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем'єр, культурно-мистецьких заходів;
постачання послуг із показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проектів, проведення екскурсій для груп та окремих відвідувачів у музеях, зоопарках та заповідниках, відвідування їх територій та об'єктів відвідувачами;
постачання послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.
Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів, зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.
Щодо питання 1
Послуги з надання в оренду Товариством глядацької зали для проведення театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем’єр, культурно-мистецьких заходів є об’єктом оподаткування податком на додану вартість та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Постачання послуг із показу (проведення) культурно-мистецьких заходів оподатковуються ПДВ за ставкою податку у розмірі 7 відсотків.
Щодо питання 2
Ставку податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків встановлено на операції з постачання послуг із показу (проведення) театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем'єр, культурно-мистецьких заходів, перша подія за якими настала починаючи з 01.01.2021.
Щодо питання 3
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
Пунктом 201.1 статті 201 розділу V ПКУ визначено обов'язкові реквізити податкових накладних, в тому числі:
опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (підпункт «е» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ);
код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (підпункт «і» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |