Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення від 2(вх. ДПС № 312/ІПК/6 від 27.01.2021) про отримання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Згідно зізверненням фізична особа – підприємець є платником єдиного податку третьої групи і при наданні послуг черезвласний веб-сайт в мережі Інтернет з можливістю оплати за допомогою системиWAYFORPAYтаздійснює надання послуг та роздрібну торгівлю.
1. Чи має право фізична особа – підприємець, як платник податків за спрощеною системою оподаткування здійснювати господарську у сфері електронної комерції?
2. Чи має право така фізична особа – підприємець платник єдиного податку отримувати оплату за товари (надані послуги) за допомогою платіжних систем?
3.Чи має право така фізична особа – підприємецьвикористовувати послуги ТОВ «Фінансова компанія «Вей фор пей» та системи WAYFORPAY для отримання оплати за надані послуги?
4. Чи зобов’язана така фізична особа – підприємець платник єдиного податку використовувати РРО у випадку отримання оплати за надані послуги із використанням послугТОВ «Фінансова компанія «Вей фор пей» та системи WAYFORPAY?
Оскільки у Вашому зверненні не зазначено конкретно, які саме послуги надаються, а також, якими саме товарами здійснюється роздрібна торгівля, то відповідь надається виходячи із загальних норм законодавства.
Відповідно до вимог чинного законодавства, фізичні особи – підприємці які є платниками єдиного податку, можуть без обмежень здійснювати електронні правочини та отримувати оплату за допомогою переказу коштів та/або платіжних систем.
За наявною у базах даних ДПС інформацією,протягом попередніх податкових періодів, Вами було перевищено граничний обсяг доходів у
1000 000 грн., встановлений Кодексом для обов’язкового застосування РРО.
Відповідно до п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу до 1 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовувались платниками єдиного податку другої–четвертої груп (фізичними особами – підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищував 1000000 гривень, крім тих, які здійснювали:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.
З 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
У разі перевищення платником єдиного податку другої-четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом
на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання, як платника єдиного податку.
Пунктами 1 та 2 ст. 3 Закону Українивід 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Оскільки, у 2020 роціВами було перевищено граничний обсяг доходів, встановлений Кодексом, застосування РРОу Вашому випадку є обов’язковим. Обов’язок здійснювати розрахункові операції із застосуванням РРО та видачоюспоживачу розрахункового документа встановленої форми та змісту виник відповідно вимог п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу та має бути продовжений у всіх наступних податкових періодах.
Водночас, при здійсненні розрахунків виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів замовниками із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення готівки через касу банку, а також у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку) РРО може не застосовуватись.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |