Державна податкова служба України на звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо визначення бази оподаткування для платника єдиного податку четвертої групи, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Господарство поінформувало, що використовує земельні ділянки надані підприємству в користування на підставі укладених договорів оренди земельних ділянок з власниками – фізичними особами, які зареєстровані у встановленому законом порядку.
Господарство запитує як розраховується база оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи у разі неможливості отримання витягів з нормативно-грошової оцінки у зв’язку з відмовою Державного земельного кадастру України у їх наданні через наявність помилок при оформленні земельних ділянок.
Відповідно до п. 2921.1 ст. 292 Кодексу об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
Базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 01 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю.
Так, відповідно до п. 2921.2 ст. 292 Кодексу, у разі якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Автономній Республіці Крим або області.
Слід зазначити, що оскільки нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, то її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов'язань на поточний рік.
З метою отримання документів для підтвердження права проведення розрахунку у відповідності до част. 2 п. 2921.1 ст. 292 Кодексу, Господарству необхідно звернутися до територіальних підрозділів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за місцем розташування земельних ділянок.
Додатково повідомляємо, що п.п. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |