X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.04.2021 р. № 1731/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ за зведеними податковими накладними та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Роз’яснення щодо порядку віднесення до складу податкового кредиту сум ПДВ на підставі зведених податкових накладних, складених за операціями з постачання електричної енергії з метою врегулювання небалансів електричної енергії, у ситуаціях, описаних у зверненнях, надано в індивідуальній податковій консультації (далі – ІПК)  на попереднє звернення платника. У зверненнях, які є предметом розгляду, йдеться про ті ж податкові накладні, що і у такому попередньому зверненні. В той же час слід зазначити, що у поточних і попередньому зверненнях зазначено різні обсяги постачання за однією з таких податкових накладних.

В доповнення до роз’яснень, наданих в ІПК, ДПС повідомляє, що за операціями з постачання електроенергії з метою врегулювання небалансів електричної енергії, які мають ритмічний характер, пунктом 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ передбачено можливість складання зведених податкових накладних виходячи з суми коштів, отриманих постачальником від покупця протягом місяця.

Умови складання таких зведених податкових накладних (зокрема, кількість зведених податкових накладних, що можуть бути складені протягом місяця) можуть бути передбачені у цивільно – правовому договорі, укладеному між суб’єктами господарювання. При цьому ПКУ не визначено обмежень  щодо  кількості  зведених  податкових  накладних,  які можуть бути

складені протягом місяця (одна чи більше) та не встановлено обов’язку зазначення такої кількості у цивільно-правовому договорі.

Таким чином, складання постачальником протягом місяця двох (а не однієї) зведених податкових накладних за операціями, визначеними пунктом 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, не може бути єдиною причиною для невизнання права покупця на податковий кредит за такими операціями. При цьому такі  зведені податкові накладні повинні бути складені з дотриманням норм ПКУ (зокрема, виходячи з суми отриманих від покупця коштів протягом такого місяця без урахування інших видів компенсації вартості поставленої електроенергії), відповідати первинним (бухгалтерським) документам, складеним за такими операціями, та зареєстровані в ЄРПН.

Якщо такі зведені податкові накладні складені з порушенням норм ПКУ та/або не відповідають первинним (бухгалтерським) документам, складеним за операціями, то такі податкові накладні не можуть бути підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.

Помилки, допущені у податкових накладних, можуть бути виправлені постачальником шляхом складання розрахунків коригування до таких податкових накладних відповідно до статті 192 ПКУ. При цьому роз’яснення щодо порядку виправлення таких помилок можуть бути надані такому постачальнику (платнику податку) на підставі його відповідного звернення до контролюючого органу з детальним описом обставин здійснення відповідних господарських операцій.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які визначені ПКУ.

В доповнення до викладеного у даній індивідуальній податковій консультації ДПС інформує, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПКУ).