Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі – Кодекс) при здійсненні операцій з постачання кисню та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, платник податку здійснює операції з постачання на митній території України кисню рідкого та кисню газоподібного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділами І, V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі – Перелік № 224).
Основною підставою для звільнення від оподаткування податком на додану вартість товарів є відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку № 224 та за умови дотримання вимог, встановлених у примітках до Переліку № 224.
Якщо товари не включені до Переліку № 224 або не відповідають вимогам, встановленим таким переліком, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 343 "Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 і 225" (далі – Постанова № 343) внесено зміни до Переліку № 224, зокрема, товарні позиції підрозділу "Розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19" "кисень медичний газоподібний, в балонах", "кисень медичний газоподібний", "кисень медичний рідкий" замінено на "кисень газоподібний, в балонах для кисневої підтримки пацієнтів", "кисень газоподібний для кисневої підтримки пацієнтів", "кисень рідкий для кисневої підтримки пацієнтів".
Таким чином якщо товар "кисень технічний" відповідає таким позиціям, зазначеним у Переліку № 224, як "кисень газоподібний, в балонах для кисневої підтримки пацієнтів", "кисень газоподібний для кисневої підтримки пацієнтів", "кисень рідкий для кисневої підтримки пацієнтів", то операції з постачання такого кисню звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Щодо відповідності назв товарів, вказаних у зверненні, назвам товарів (медичних виробів), зазначених у Переліку № 224, ДПС рекомендує отримати висновок у Міністерства охорони здоров’я України.
Щодо необхідності підписання додаткових угод до раніше підписаних договорів на постачання товарів, включених до Переліку № 224, слід зазначити, що норми ПКУ не регулюють питання господарських відносин між суб’єктами господарської діяльності.
В доповнення до викладеного у даній індивідуальній податковій консультації ДПС інформує.
Пунктом 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |