X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.04.2021 р. № 1770/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що на підставі дозволу на спеціальне водокористування провадить господарську діяльність з видобування води з підземного водного простору для забезпечення виробничих потреб, а також безоплатної передачі вторинним водокористувачам на некомерційній основі без одержання прибутку.

Підприємство, посилаючись на ст. 23 Кодексу України про надра від 27.07.1994 № 132/99-ВР щодо права надрокористувачів без отримання спеціальних дозволів видобувати підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Плати при щоденному обсязі вилучення підземної води кожним водозабором менше 300 кубічних метрів.

Платниками Плати є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).

Об’єктом оподаткування Платою по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Згідно з п.п. 2.2.9 п. 2.2 ст. 2 Статуту Підприємства, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18.02.2010 № 86, одним з предметів його діяльності є здійснення спеціального водокористування.

Таким чином Підприємство є платником Плати із об’єктом оподаткування – обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Разом з тим базою оподаткування Платою є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка обчислюється за більшою з таких величин як фактична ціна реалізації або розрахункова вартість відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

При обчисленні вартості товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за фактичними цінами реалізації вартість одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) встановлюється платником рентної плати за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від виконаних у податковому (звітному) періоді господарських зобов’язань з реалізації відповідного обсягу (кількості) такого виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

З огляду на викладене, оскільки реалізація Підприємством обсягів видобутої підземної води вторинним водокористувачам здійснюється на некомерційній основі без одержання прибутку, то Підприємству при визначені бази оподаткування Платою для обчислення податкових зобов’язань з Плати слід застосовувати вартість одиниці товарної продукції гірничого підприємства у розмірі «0» (нуль) гривень.

Індивідуальна податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.