Державна податкова служба України розглянула звернення Підприємства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння плати за землю та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є правонаступником майна, прав та обов’язків державного підприємства відповідно до розподільчого балансу. Відповідно до Статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання. До звернення додано копію Статуту, додаток до розподільчого балансу, акт приймання-передачі нежитлових приміщень.
Підприємство запитує, про наявність підстав для справляння земельного податку.
Відповідно до п.24 Статуту майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
Згідно з наданими Підприємством документами нерухоме майно Підприємства складається з нежитлового приміщення площею 730,8 кв. метри. У документах не зазначені земельні ділянки.
Використання землі в Україні є платним (ст. 206 Земельного кодексу України).
Використання земельних ділянок без належного оформлення прав є порушенням принципу платного використання чужих земельних ділянок, реалізація якого у разі набуттям відповідного права на земельну ділянку або її частину здійснюється у формі плати за землю.
Об’єктами оподаткування Податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні (п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270 Кодексу).
Підставою для нарахування Податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 Кодексу), а обов’язок зі сплати Податку виникає з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).
У зверненні Підприємство не повідомило, чи мало державне підприємство, правонаступником якого є Підприємство, право власності або постійного користування земельними ділянками, на яких розташовано майно Підприємства, чи сформовані земельні ділянки як об’єкт речових прав з визначенням площі, меж та кадастрового номера.
Оскільки податкові взаємовідносини, зазначені у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, які дають змогу ідентифікувати предмет звернення більш детально, пропонуємо для отримання роз’яснення з порушених питань Підприємству або його уповноваженому представнику звернутися до контролюючого органу з наданням усіх копій документів у порядку, встановленому законодавством.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |