Державна податкова служба України розглянула звернення щодо віднесення до складу витрат сум донарахованого за результатами документальної перевірки земельного податку та штрафних санкцій, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, в результаті припинення ТОВ «» шляхом його приєднання до товариства, останній є власником переданого йому майна ТОВ «» на підставі передавального акту.
Головою комісії з припинення ТОВ «» отримано акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки. Товариство як правонаступник ТОВ «» в 2018 році звернулось до суду, в 2021 році за наслідком розгляду судової справи згідно постанови шостого апеляційного суду зобов’язано сплатити товариством до бюджету земельний податок, що включає: основний платіж (податок за землю) та штрафну санкцію.
У платника виникло питання щодо віднесення до складу витрат поточного звітного періоду сум донарахованого земельного податку та штрафних санкцій.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).
Отже, питання формування витрат у бухгалтерському обліку на суму податку за землю та штрафних санкцій належить до компетенції Міністерства фінансів України.
Водночас повідомляємо, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (зі змінами та доповненнями), було внесено зміни до п.п. 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 Кодексу, які набули чинності з 23 травня 2020 року та передбачають, зокрема, збільшення фінансового результату податкового (звітного) періоду також на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства.
Отже, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств товариство (правонаступник) збільшує фінансовий результат відповідного податкового (звітного) періоду на суми штрафів та пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог податкового законодавства та визнаних у складі витрат за правилами бухгалтерського обліку після 22.05.2020, незалежно від періодів оскарження правомірності такого рішення в адміністративному та/або судовому порядках.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |