Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),розглянула зверненнящодо застосування спрощеної системи оподаткування,обліку та звітності і в межах компетенції повідомляє.
Платник податку у зверненні повідомив, що зареєстрований фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої групи, основним видом діяльності якого є надання послуг перукарнями та салонами краси. Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи може він перебуваючи на першій групі платника єдиного податку продавати подарункові сертифікати із зазначенням переліку і вартості своїх послуг, а потім надавати власнику сертифіката такі послуги.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Пунктом 291.7ст. 297 Кодексу визначено перелік побутових послуг населенню, які можуть надаватися першою та другою групами платників єдиного податку, зокрема, послуги перукарень.
Таким чином, оскільки вказаний перелік не містить такої побутової послуги як продаж подарункових сертифікатів для надання перукарських послуг пред’явнику сертифіката, то здійснюючи такий продаж фізична особа – підприємець – платник єдиного податку порушує умови перебування на першій групі платника єдиного податку.
У разі здійснення платником єдиного податку першої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (абзац дев’ятийп.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).
Згідно з п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |