X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.05.2021 р. № 1826/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що на підставі дозволів на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл) здійснює водокористування у частині вилучення води з підземного водного простору для забезпечення господарсько-побутових потреб засобами власних водозабірних споруд, розташованих на виробничих об’єктах Товариства.

По закінчені терміну дії Дозволу у серпні 2019 року, виданого Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, на звернення Товариства щодо його продовження, отримано відмову з огляду на незначні обсяги видобутої води, а саме фактичний обсяг вилученої води двома водозабірними спорудами розташованими у с. Андріївка Широківського району Дніпропетровської області за 2020 рік склав 832 куб. метра, тобто 2,28 куб. метрів на добу.

Товариство, посилаючись на абзац дванадцятий ст. 48 Водного кодексу України щодо невіднесення використання води в об’ємі до 5 куб. метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води до спеціального водокористування, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Плати.

Спеціальне використання природних ресурсів, у тому числі спеціальне водокористування, передбачає закріплення об’єкта природних ресурсів шляхом надання відповідного Дозволу конкретному суб’єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Оскільки норма абзацу дванадцятого ст. 48 Водного кодексу України застосовується до суб’єкта господарювання, а не щодо кожної водозабірної споруди, то у разі наявності у Товариства більше ніж однієї водозабірної споруди, щодобовий обсяг видобутої підземної води з яких сумарно перевищує 5 куб. метрів на добу, у нього виникатимуть податкові зобов’язання з Плати за весь обсяг видобутої підземної води.

Згідно з порядком державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2012 року № 963, водокористувачі зобов’язані облаштовувати артезіанські свердловини, що експлуатуються, засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод, відомості про об’єм видобутих підземних вод з яких вносяться водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у порядку, встановленому Мінекоенерго.

Таким чином для визначення приналежності діяльності Товариства із видобування підземної води всіма наявними у нього об’єктами водозабору до спеціального водокористування відповідно до ст. 48 Водного кодексу України та необхідності отримання відповідних Дозволів, Товариству слід звернутися до Державного агентства водних ресурсів України.

Індивідуальна податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.