Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло лист щодо правильності зазначення у податковій накладній кодів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у звернені, платник податку є ексклюзивним представником національного виробника асортименту засобів індивідуального захисту, зокрема, півмасок фільтрувальних для захисту від аерозолів FFP2 NR, FFP3 NR (респіратори) без клапана видиху та/або з клапаном видиху.
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Кодексом термін.
Перелік обов'язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах "а" - "й" пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу, зокрема таким реквізитом є код товару згідно з УКТ ЗЕД, затвердженою Законом України від 04 червня 2020 року № 674-IX «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 674).
Згідно з пунктом 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267, при складанні податкової накладної код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в графі 3.1 табличної частини податкової накладної.
При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару:
для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків,
для інших товарів - не менше 4 знаків.
Номенклатура товарів продавця має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів.
В свою чергу, Митний тариф містить Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД, примітки, додаткові примітки до розділів, груп і товарних підпозицій.
Тобто класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі - Правила), приміток, додаткових приміток до розділів, груп і товарних підпозицій.
При цьому згідно з пунктом 1 статті 11 Закону України від 02 грудня 1997 року № 671/97-ВР "Про торгово-промислові палати в Україні" (далі - Закон № 671) торгово-промислові палати мають право, зокрема:
проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;
засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.
Методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов'язковими для застосування на усій території України (пункт 2 статті 11 Закону № 671) і є достатньою підставою для зазначення коду УКТ ЗЕД при складанні податкових накладних.
Підприємство не має права самостійно змінювати коди УКТ ЗЕД, встановлені торгово-промисловими палатами, та зобов'язане зазначати при складанні податкових накладних код УКТ ЗЕД, визначений торгово - промисловою палатою.
Отже, з питання правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД для товарів, зазначених у зверненні, ДПС пропонує звернутись до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково - дослідних інститутів судових експертиз.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |