X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.05.2021 р. № 1903/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Публічного акціонерного товариства «______» (далі – Товариство) щодо окремих питань оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з безоплатного перерахування коштів та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах повноважень повідомляє.

Згідно із запитом Товариством надано благодійну (спонсорську) допомогу Національному комітету спорту інвалідів України (далі – Комітет), який внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Ця благодійна допомога буде спрямована на підготовку національних збірних команд України для участі у літніх Паралімпійських іграх.

Яким чином у разі безоплатного перерахування Товариством коштів Комітету здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, зокрема, при застосуванні  підпункту 140.5.14 п. 140.5 ст. 140 Кодексу?

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств, на підставі абзацу першого  п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Відповідно до абз. першого підпункту 140.5.9 пункту 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення підпункту 140.5.14 цього пункту), у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Підпунктом 140.5.14 п. 140.5 ст. 140 Кодексу встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року суб'єктам сфери фізичної культури і спорту, а саме дитячо-юнацьким спортивним школам, центрам олімпійської підготовки, школам вищої спортивної майстерності, центрам фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, спортивним федераціям з олімпійських видів спорту, що є неприбутковими організаціями, внесеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг у розмірі, що перевищує 8 відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Загальні правові, організаційні, соціальні та економічні основи діяльності  у сфері фізичної культури і спорту визначає Закон України від 24 грудня             1993 року № 3808-XII «Про фізичну культуру і спорт» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 3808).

Перелік суб’єктів сфери фізичної культури і спорту визначено Розділом ІІ Закону № 3808 (далі – Перелік).

Так, зокрема, до такого Переліку віднесено центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю.

 Згідно зі ст. 17 Закону № 3808 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, створює спеціалізований державний заклад – Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, який забезпечує належні умови для реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, здійснює заходи з організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, у тому числі щодо спорту вищих досягнень, фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю.

Центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю також можуть створюватися фізичними та юридичними особами. Такі центри утримуються за рахунок коштів засновників та інших позабюджетних джерел, не заборонених законом.

Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» є спеціалізованим державним закладом, який підпорядковується Комітету та Мінмолодьспорту, забезпечує створення належних умов для реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, здійснює заходи з організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, у тому числі щодо спорту вищих досягнень, фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю (пункт 1 Положення про Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 липня 2011 року № 766 зі змінами та доповненнями).

Крім того, до Переліку включено суб'єктів паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні, якими на підставі ст. 24 Закону № 3808 є національні спортивні федерації осіб з інвалідністю або їх спілки, що є членами Міжнародного паралімпійського комітету, Міжнародного спортивного комітету глухих, які діють відповідно до Конституції Міжнародного паралімпійського комітету, Конституції Міжнародного спортивного комітету глухих.

Отже, на підставі аналізу положень Закону № 3808 вбачається, що Комітет відноситься до суб'єктів паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні, тобто до тих суб'єктів сфери фізичної культури і спорту, які не зазначені у переліку при застосуванні підпункту 140.5.14 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

Таким чином, у разі проведення платником податку на прибуток операції з безоплатного перерахування коштів Комітету, який не відноситься до переліку суб'єктів сфери фізичної культури і спорту, які визначені у підпункті 140.5.14  п. 140.5 ст. 140 Кодексу, але включений до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування, такий платник податку збільшує фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму таких коштів, безоплатно перерахованих протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, у порядку, встановленому підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 ст. 140 Кодексу.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).