X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.08.2017 р. № 1626/ІПК/28-10-01-03-11

Про облік платників екологічного податку

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби розглянув лист Товариства щодо обліку платників екологічного податку (далі — Податок) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє.

Оскільки платниками Податку, у тому числі й в частині викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами визначено суб'єктів господарювання (п. 240.1 ст. 240 Кодексу) до яких не належать відокремлені підрозділи (п. 1 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України), то філії, як структурні підрозділи не можуть бути взятими на облік як платники Податку.

Платниками екологічного податку у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами є підприємства (установи, організації), до складу яких входять такі філії, відділення та інші відокремлені підрозділи.

Враховуючи вищезазначене, Товариство декларує та виконує податкові зобов’язання з Податку за місцем знаходження стаціонарного джерела забруднення, що використовується відокремленим структурним підрозділом Товариства (пп. 250.2.1 п. 250.2 ст. 250 Кодексу).

Форма Податкової декларації екологічного податку (далі - Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1052/27497.

Додаток 1 Декларації забезпечує декларування за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення і складається окремо для кожного стаціонарного джерела забруднення.

У відповідності до приміток, зазначених у Додатку 1 :

- у рядку 3.1 поля 3 - код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, у якому платник перебуває на обліку як платник екологічного податку;

- у рядку 3.2 поля 3 - код органу місцевого самоврядування за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення.

Пунктом 250.8 ст. 250 Кодексу визначено, що якщо місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, якому в установленому порядку видано, у тому числі, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами до контролюючого органу, в якому таке підприємство перебуває на обліку, подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, копії відповідних податкових декларацій.