X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.05.2021 р. № 1982/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариствозазначає, що Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) передбачено обов’язковість внесення відомостей до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту.

Враховуючи зазначене Товариство просить роз’яснити чи потрібно було станом на 26.06.2015 року вносити транспортний засіб – бензовоз, яким транспортувався засіб – бензовоз, яким транспортувався товар – компонент моторного палива альтернативного, до відомостей Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту.

До зазначеного запитання.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва,експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються  в   електронних   сигаретах,  та   пальним,   забезпечення   їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначеніЗаконом № 481.

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце зберігання – місце, яке використовується зокрема для зберігання спирту, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберіганнязатвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 за № 670/6958 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 251).

Згідно з п.п. 2.1 п. 2 Порядку №251 до Єдиного державного реєстру місць зберігання  вносяться:

місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

місця зберігання спирту суб’єктів підприємницької діяльності - виробників спирту та алкогольних напоїв;

місця зберігання спирту суб’єктів господарювання, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.

Вимоги, яким мають відповідати місця зберігання спирту, визначені Порядком № 251 та Інструкцією з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 13.04.2009 № 264 (далі – Інструкція № 264).

Згідно з п. 1 глави 1 розд. ІІІ Інструкції № 264 спирт зберігають в стальних резервуарах (збірниках) за умови забезпечення можливості вимірювання в них наявного об’єму спирту.

Відповідно до п. 2 глави 10 розд. ІІІ Інструкції № 264 резервуари для зберігання спирту встановлюють на відкритій площадці або у приміщенні. Місткість резервуарів повинна забезпечувати зберігання передбаченого запасу спирту за сортами та кількістю.

Спирт можна зберігати в стальних бочках згідно з ГОСТ 13950 «Бочки стальныесварные и закатные с гофрами на корпусе. Техническиеусловия», ГОСТ 6247 «Бочки стальныесварные с обручами катания на корпусе. Техническиеусловия», металевих флягах згідно з ГОСТ 5037 «Фляги металлические для молока и молочныхпродуктов. Техническиеусловия».

Спирт в невеликій кількості допустимо зберігати в бутлях згідно з ГОСТ 10117 «Бутылкистеклянные для пищевыхжидкостей. Техническиеусловия».

Бочки, фляги, бутлі повинні бути закупорені корками, опломбовані або опечатані підприємством-власником.

Зберігання спирту в стальній оцинкованій або алюмінієвій тарі, а також в тарі, властивості якої впливають на якість спирту, заборонено.
     Пунктами 3 та 4 глави 1 розд. ІІІ Інструкції № 264 визначено, що відкриті площадки і закриті приміщення (спиртосховища) для зберігання спирту повинні відповідати вимогам, які встановлені чинним законодавством. Спиртосховища закритого типу будують з порогом, що забезпечує створення «басейну» вільним об’ємом більшим, ніж об’єм найбільшого резервуара, встановленого в даному спиртосховищі. Підлогу, поріг та стіни на висоту порога виконують з гідроізоляцією та з невеликим нахилом в бік, протилежний вхідним дверям, облагодженим приямком, насосом та комунікацією на випадок проливання спирту.

Площадка спиртосховища відкритого типу повинна мати тверде покриття, огорожу (обвалювання) земляним валом або суцільною стіною з негорючих матеріалів. Висота огорожі повинна бути на 0,2 м вищою, ніж розрахункова, для створення вільного об’єму всередині огорожі більшого, ніж об’єм найбільшого резервуара, встановленого на даній площадці.

У спиртосховищі повинен бути забезпечений вільний зі всіх боків доступ до кожного резервуара для його огляду з можливістю встановлення драбин і площадок для роботи на кришці резервуара (відбір проб, замір рівня спирту тощо).

Відповідно до п. 3.1 Порядку № 251 невідповідність місця зберігання спирту вимогам, що зазначені в Інструкції № 264 є підставою для відмови у видачі довідки про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам (далі – Довідка).

Довідка видається суб’єкту господарювання за умови наявності:

відповідних дозволів та довідки органів, що здійснювали обстеження такого місця на відповідність будівельним, технологічним, протипожежним, санітарним нормам і правилам, техніці безпеки;

засобів (приладів) вимірювальної техніки, повірених органами Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики;

відповідних умов для проведення інвентаризації спирту шляхом пропуску через мірники або зважування, або за допомогою засобів електронного обліку;

типових журналів обліку спирту;

висновку про відповідність місця зберігання спирту встановленим вимогам.

Отже, враховуючи зазначене, нормативно-правовими актами не передбачено внесення транспортних засобів – бензовозів до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту.

Разом з цим, до звернення Товариства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення господарських операцій.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.