X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.05.2021 р. № 1990/ІПК/99-00-21-03-03-05

Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Заявника стосовно роз’яснення норм Кодексу та повідомляє.

Заявник у своєму листі зазначає, що згідно матеріалів виконавчого провадження конфіскований, за рішенням суду, транспортний засіб, проходив стадію реалізації через електрону систему ДП «СЕТАМ», але не був реалізований, в зв’язку з відсутністю купівельного попиту.  В зв’язку з цим, було виставлено на веб-сайті електронних торгів СЕТАМ інформацію, щодо безоплатної передачі вищевказаного майна, по якому завершена процедура реалізації, та яке неможливо реалізувати.

Заявник, просить повідомити про те, чи звільнятимуться від оподаткування відчужувач майна в особі органу державної виконавчої служби, або набувачі майна, визначені в абзаці другому підпункту 213.3.4 пункту 213.3 статті 213 Кодексу, у випадку безоплатної передачі їм легкового автомобіля.

Відповідно до пункту 215.1 статті 215 Кодексу до підакцизних товарів належать автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів.

Відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу платниками акцизного податку є, зокрема, особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари (продукцію), підакцизні товари (продукцію), визнані безхазяйними, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку       (п. п. 212.1.4  п. 212.1 ст. 212 Кодексу);

Об’єктом оподаткування акцизним податком, в такому випадку, є операції з реалізації конфіскованих підакцизних товарів (продукції), підакцизних товарів (продукції), визнаних безхазяйними, підакцизних товарів (продукції), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизних товарів (продукції), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави (п. п. 213.1.4 п. 213.1         ст. 213 Кодексу).

Ставки акцизного податку на підакцизні товари встановлені статтею 215 Кодексу.

Підпунктом 213.3.4 пункту 213.3 статті 213 Кодексу визначений вичерпний перелік операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування акцизним податком при їх безоплатній передачі, а саме операції з:

безоплатної передачі для знищення підакцизних товарів (продукції), конфіскованих за рішенням суду та таких, що перейшли у власність держави внаслідок відмови власника, якщо вони не підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку;

безоплатної передачі у володіння і користування Збройним Силам України та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, органам Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України конфіскованих підакцизних товарів, визначених підпунктами 215.3.5 - 215.3.52 пункту 215.3 статті 215 Кодексу (далі для цього пункту - транспортні засоби); транспортних засобів, визнаних безхазяйними; транспортних засобів, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання; транспортних засобів, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави.

Разом з цим, відповідно до абзацу третього цього ж підпункту, визначено, що у разі реалізації на митній території України транспортних засобів, операції з безоплатної передачі яких звільняються від оподаткування відповідно до цього підпункту, податок сплачується особами, які реалізують або передають у володіння, користування чи розпорядження такі транспортні засоби, не пізніше дати такої реалізації одночасно із сплатою податку на додану вартість за ставками, що діяли на момент безоплатної передачі таких підакцизних транспортних засобів.

У цьому випадку, обов’язок зі сплати акцизного податку виникатиме у особи, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження транспортні засоби, операції з безоплатної передачі яких були звільненні від оподаткування відповідно до п. п. 213.3.4 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, не пізніше дати такої реалізації одночасно із сплатою податку на додану вартість за ставками, що діяли на момент безоплатної передачі таких підакцизних транспортних засобів.

Отже, враховуючи вищевикладене, у разі здійснення особою, зазначеною у п. п. 212.1.4 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, операцій з безоплатної передачі конфіскованого транспортного засобу, у володіння і користування Збройним Силам України та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, органам Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України, то такі операції звільнятимуться від оподаткування акцизним податком у розумінні п. п. 213.3.4 п.  213.3 ст. 213 Кодексу.

В іншому випадку, у разі здійснення Заявником операцій з безоплатної передачі підакцизних транспортних засобів, що конфісковані або на інших законодавчих підставах перейшли у власність держави у володіння інших осіб, які не визначені у абзаці другому п. п. 213.3.4 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, вказана особа підпадає під визначення платника податків у розумінні п. п. 212.1.4         п. 212.1 ст. 212 Кодексу та оподаткування операцій з безоплатної передачі конфіскованих транспортних засобів  здійснюватиметься на загальних підставах відповідно до норм Кодексу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.