Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації із земельного податку (далі – Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що на підставі добровільної відмови прийнято розпорядження голови ………… обласної державної адміністрації від …… № ….. щодо припинення права користування земельними ділянками (далі – розпорядження) та віднесення їх до земель запасу промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, що знаходяться на територіях територіальних громад області, і на яких розташовані опори ліній електропередач ПЛ 330кВ.
У зверненні Товариство звертає увагу на те, що відомості про зазначені ділянки у Державному земельному кадастрі відсутні.
Товариство просить надати роз’яснення чи є розпорядження підставою для подання уточнюючої податкової декларації з плати за землю та припинення сплати Податку.
Відповідно до п. 286.1 ст. 286 Кодексу підставою для нарахування Податку є дані Державного земельного кадастру.
Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки. Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації (частини третя та четверта ст. 142 Земельного кодексу України).
Офіційне визнання і підтвердження державою фактів припинення речових прав на нерухоме майно забезпечується шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі поданих документів (ст. 2 Закону України від 01 липня 2004 року № 1952 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності
(абзац другий п. 286.5 ст. 286 Кодексу).
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).
Таким чином, у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності у визначеному законодавством порядку юридична особа сплачує Податок за фактичний період перебування землі у користуванні, тобто до дати внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про припинення права постійного користування земельною ділянкою.
Оскільки Товариство не надало інформацію щодо реалізації частини четвертої ст. 142 Земельного кодексу України, зокрема повідомлення органів державної реєстрації про припинення права постійного користування земельними ділянками, тому для отримання повної відповіді на поставлене питання Товариству доцільно звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок з наданням підтверджуючих документів щодо припинення права постійного користування такими ділянками.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |