X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.05.2021 р. № 2010/ІПК/26-15-04-04-16

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Підприємствапро надання індивідуальноїподаткової консультації щодо обчислення податкових зобов’язань з рентної плати (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс), повідомляє.

Підприємство без надання інформації щодо фактичних обсягів вилучення ним підземної води поінформувало, що використовує артезіанську свердловину для видобуванняпідземних прісних водвиключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населенняфізичних та юридичних осіббезспеціальнихдозволів.

Підприємство, посилаючись на ст. 23 Кодексу України про надра від 27 липня 1994 року № 132/94-ВР зі змінами та доповненнями, що землевласників і землекористувачів в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 куб. м. на добу, запитує про виникнення у нього обов’язку платника Рентної плати.

Згідно з частиною третьою ст. 42 Водного кодексу України від 06 червня 1995 року № 213/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі – Водний кодекс) первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (частина перша ст. 48 Водного кодексу).

Статтею 49 Водного кодексу визначено, щоспеціальневодокористування є платним та здійснюється на підставідозволу на спеціальневодокористування (далі – Дозвіл), якийвидаєтьсятериторіальними органами центрального органу виконавчоївлади, щореалізуєдержавнуполітику у сферірозвитку водного господарства.

Таким чином, у Підприємства виникає обов’язок звернутися до Державного агентства водних ресурсів України, як центрального органу виконавчої влади, який відповідно до покладених на нього завдань видає та анулює Дозволи (п.п.3 п.4 Положення про Державне агентство водних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №393), для отримання ним Дозволу для провадження господарської діяльності із видобування води.

Після отримання від Держводагентства Дозволу Підприємству слід надати копію такого Дозволу до територіального дозволу ДПС та декларувати податкові зобов’язання з Рентної плати відповідно до п.п.252.1.4 п.252.1 ст.252 та п.255.1 ст.255 Податкового кодексу.

Індивідуальна податкова консультація, відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.