X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.05.2021 р. № 2066/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомляє, що є виробником автомобілів на базі автомобілів з кодом товарної категорії 8703 та 8704 (згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД).

ТакожТовариствовиробляєавтомобіліспеціальногопризначення та санітраніавтомобілікатегроії А1, А2, В,С та санітарніавтомобілі.

    Згідно з Поясненями до Українськоїкласифiкацiїтоварiвзовнiшньоекономiчноїдiяльностi, затвердженими наказомДержавноїмитноїслужбиУкраїни від 17.07.2020 № 256 (далі – Пояснення № 256) та згіднопершого Основного правила інтерпретації УКТ ЗЕД, автомобілімедичногопризначеннякласифікуються за двоматоварними кодами згідно з УКТ ЗЕД:

Переобладнаніавтомобіліспеціальногопризначення Товариства, якіТовариствотакожвиробляємо, оснащені таким обладнанням :

- Електроприлади і апарати, блок с електричнимобладнанням, світоловаабографічнаіндикація заряду аккумуляторних батарей, додатковаелектрична система для живленнявбудованих систем медичного салону та медичногообладнання, відокремленавідосновної для запобіганняїївпливу на можливістьроботидвигуна та іншихштатних систем АШМД;пристрій, який не даєосновнимаккумуляторним батареям розряджатисянижчерівня, необхідого для запуску двигуна;газопрові; балони з киснем; ноші;приймальнийпристрій для нош;пристрій для перенесенняпацієнта,щосидить; кисневийбалон; портативнийкисневийбалон; редуктор з вимірювачем потоку з макимальноюмежеювимрірюванняменщшеніж 15 л.хв.;приладвсмоктування (аспіратор); монітортиску; пульсоксиметор; глюкометр; дефібриллятор; небулайзер; апарат ШВЛ; капнораф; електрокардіограф; інфузійнийпристрій поршневого типу; устаткування для ін’єкцій та вливань; пристрій для підігрівурозчинів; ношіковшові з ремнями; шини; мішокдихальний; ларінгоскоп; рентгенологічнийапарат;манжета для неінвазивноговимірюваннятиску,прожектор;попереждувальнийтрикутник; автомобільнийвідоереєстратор.

Враховуючиукомплектованість, такіавтомобіліможутьпідпадати і під код УКТЗЕД 8705, якийзвільненийвідсплати акцизного податку.

Товариство запитує:

  1. Чи правильно Товаристворозуміє,що у разіпереобладнанняавтомобіля з кодом УКТЗЕД 8704 на автомобіль з кодом УКТЗЕД 8703 акцизнийподатоксплачується?
  2. Чи правильно Товаристворозуміє,що у разіпереобладнанняавтомобіля з кодом УКТЗЕД 8703 на автомобіль з кодом УКТЗЕД 8703 акцизнийподатокне сплачується?
  3. Чи правильно Товаристворозуміє,що у разіпереобладнанняавтомобіля з кодом УКТЗЕД 8704 на автомобіль з кодом УКТЗЕД 8704 акцизнийподаток не сплачується ?
  4. Чи правильно Товаристворозуміє,що у разіпереобладнанняавтомобіля з кодом УКТЗЕД 8703 на спеціалізованийавтомобіль з кодом УКТЗЕД 8705 (автомобількатегорії А1,А2,В,С) акцизнийподаток не сплачується ?
  5. Чи правильно Товаристворозуміє,що у разі з переобладнаннялегковихавтомобілів для інвалідів, у тому числідітей-інвалідів, оплата вартостіякихздійснюється за рахуноккоштів державного абомісцевихбюджетів, коштівфондівзагальнообов'язкового державного страхування, а такожлегковихавтомобілівспеціальногопризначення (швидкамедичнадопомога та для потреб центральнихорганіввиконавчоївлади, щореалізуютьдержавнуполітику у сферах цивільногозахисту,рятувальноїсправи, пожежної і техногенноїбезпеки), оплата вартостіякихздійснюється за рахуноккоштів державного та місцевихбюджетівакцизнийподатокне сплачується ?

 

Щодо питань 1-5.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку єособа - власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (п. 216.11 ст. 216 Кодексу).

Відповідно до ст. 68 Митного кодексу України ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згіднозі ст. 69 Митного кодексу контролюючіорганиздійснюють контроль правильностікласифікаціїтоварів, поданих до митногооформлення, відповідно до УКТ ЗЕД. У разінеможливостіплатникуподаткусамостійновизначити код згідно з УКТ ЗЕД переобладнаноговантажного транспортного засобу та суми акцизного податку, щопідлягаєсплаті до здійсненняреєстрації такого транспортного засобу, такийплатникможезвернутися до контролюючого органу за місцемреєстрації і, крім заяви довільноїформи, надатидокументи про переобладнання транспортного засобу, зокрема документ про відповідністьпереобладнаногоавтомобілявимогамбезпекидорожньогоруху.

При цьому, платники акцизного податку при зверненні до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов'язані пред'явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (п.п. 222.2.4 п. 222.2 ст. 222 Кодексу).

Враховуючи зазначене, у разі переобладнання автомобіля з кодом УКТЗЕД 8704 на автомобіль з кодом УКТЗЕД 8703 відповідно до п. 216.11 ст. 216 Кодексу виникає податкове зобов’язання та сплачується акцизний податок.

Уразі здійснення переобладнання Товариством автомобіля з кодом УКТЗЕД 8703 на автомобіль з кодом УКТЗЕД 8703, автомобіля з кодом УКТЗЕД 8704 на автомобіль з кодом УКТЗЕД 8704, автомобіля з кодом УКТЗЕД 8703 на спеціалізований автомобіль з кодом УКТЗЕД 8705 (автомобіль категорії А1,А2,В,С)  та  легкових автомобілів для інвалідів, у тому числі дітей-інвалідів, оплата вартості яких здійснюється за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, коштів фондів загальнообов'язкового державного страхування, а також легкових автомобілів спеціального призначення відповідно до п. 216.11 ст. 216 Кодексу податкових зобов’язань не виникає та не сплачується акцизний податок.

Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.