X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЖИТОМИРСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.12.2017 р. № 2967/ІПК/06-30-12-03-20

Щодо рентної плати за користування надрами

Головне управління ДФС на запит Підприємства щодо сплати рентної плати за користування надрами (далі — Рентна плата), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що видобуває воду із підземного водного об’єкту, але не вказало про наявність спеціального дозволу на користування надрами, а також дозволу на спеціальне використання води підземного водного об’єкту, які згідно із ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» підтверджують надання одноосібного із закріпленням за Підприємством права на спеціальне використання об’єкта природних ресурсів для здійснення виробничої та іншої діяльності

Підприємство інформує, що обсяги видобутої підземної води використовуються для задоволення виключно власних санітарно-гігієнічних потреб, та просить надати роз’яснення чи є воно платником Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (підземної води). Також підприємство просить проінформувати про величину коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства який необхідно застосовувати для обчислення податкових зобов’язань за розрахунковим методом.

Згідно п.п.252.1.4. п.252.1 ст.252 Кодексу платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод.

Податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для підземних вод (далі - рентна плата) обчислюються платниками за ставкою 5 відс. вартості товарної продукції гірничого підприємства.

У разі не включення ділянки надр, що використовується Підприємством, до державного реєстру родовищ, для яких виконано геолого-економічну оцінку запасів корисних копалин, Підприємство обчислює податкові зобов’язання із використанням коефіцієнту рентабельності гірничого підприємства, розмір якого щорічно обчислюється Державною комісією України по запасах корисних копалин та оприлюднюється на офіційному сайті Державної фіскальної служби України.

Зокрема, у 2015 році зазначений коефіцієнт рентабельності становив 0,22 (лист Державної комісії України по запасах корисних копалин від 02.02.2015 № 46/07), у 2016 - 0,25 (лист Державної комісії України по запасах корисних копалин від 21.03.2016 № 171/07), у 2017 - 0,22 (лист Державної комісії України по запасах корисних копалин від 23.02.2017 № 151/02).

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).