X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.05.2021 р. № 2084/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рента) та рентної плати за спеціальне водокористування (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство без надання копій дозвільних документів поінформувало, що його філії на підставі дозволів на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл) провадять господарську діяльність з видобування води з підземного водного простору та, посилаючись на п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 та п. 255.1 ст. 255 Кодексу щодо визначення платників Ренти та Плати, запитує про визначення платника Ренти та Плати за фактично видобуті обсяги підземної води його філіями.

Спеціальне використання природних ресурсів, у тому числі спеціальне водокористування, передбачає закріплення об’єкта природних ресурсів шляхом надання відповідного Дозволу конкретному суб’єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»).

Платниками Ренти є суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин (п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).

Платниками Плати є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).

Разом з тим, оскільки згідно з абзацом другим ст. 48 Водного кодексу України спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами, то з метою врегулювання правових відносин для забезпечення умов провадження господарської діяльності із спеціального водокористування, Товариству необхідно звернутися до Державного водного агентства України, як центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, до повноважень якого належить видання та анулювання Дозволів.

Індивідуальна податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.