X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.05.2021 р. № 2107/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула запит ТОВ «Епіцентр К»(далі Товариство) від 22.04.2021 № 559/16(вх. ДПС № 2123/ІПК/6
від 26.04.2021) щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до запиту, Товариство здійснює розрахункові операції із застосуванням електронних платіжних засобів при продажу товарів через сайт Інтернет-магазину.

Товариство просить надати роз’яснення на наступні питання.

Чивважається дотриманням вимог п. 1 та 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265)якщо розрахунковий документ був роздрукування на РРО датою в наступні дні після зарахування коштів на рахунок продавця та вручення його покупцю при відвантаженні або доставці товару (питання 1)?

Чи передбачена відповідальність за дії зазначені у питанні 1 згідно п. 1 ст. 17Закону № 265, як за проведення розрахункової операції без застосування РРО (питання 2)?

Щодо першого та другого питання.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначеноЗаконом № 265, дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до ст. 2 Закону № 265 розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктами 1 та 2 ст. 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі(із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Форму та зміст розрахункового документу/ електронного розрахункового документу визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.

З метою недопущення касового розриву в процесі фіскалізації розрахункових операцій «Правило першої події» не застосовується та непоширюється на зобов’язання суб’єктів господарюваннящодо фіскалізації розрахункових операцій.

Зобов’язання сформувати та видати (направити електрону копію) фіскальний чек споживачу, як відповідний розрахунковий документ, виникає після отримання коштів, як оплатиза товар відповідно до виписки про  рухкоштів на рахунку, та повинно бути виконанедо моменту безпосереднього надання такоготовару (відпуску зі складу).

У випадках отримання оплати за товари в позаробочий час, РРО слід застосовувати на підставі виписки фінансової установи про надходження коштів, не пізніше наступного робочого дня, з дотриманням хронології здійснення розрахункових операцій.

Враховуючи зазначене, якщо покупець замовив товар та сплатив його вартість через сайт Інтернет-магазину звикористанням електронного платіжного засобу Товариство зобов’язанесформувати та направити електрону копію фіскального чеку споживачу, на підставі виписки фінансової установи про надходження коштів, не пізніше наступного робочого дня після таких надходжень, з дотриманням хронології здійснення розрахункових операцій. Фіскалізаціярозрахункової операції повинна бути здійснена,до моменту безпосереднього отримання такоготовару (відпуску зі складу), споживачем.

Таким, чином у разі дотримання Товариством алгоритму дій, щонаведенні у відповіді на питання 1, порушень вимог Закону № 265 не буде.

У відповідь на питання 2 зазначаємо, що якщо розрахунковий документ буде сформований та виданий споживачу у наступні дні з порушенням дотримання хронології здійснення розрахунків і надходженням коштів,то такі дії призведуть до порушення вимог ст. 3 Закону № 265 та застосування штрафних санкцій передбачених п. 1 ст. 17 Закону №265.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.